MESİAD, TARIM ALANINA SANAYİ SİTESİ KURULMASI YANLIŞ
Advert

MESİAD, TARIM ALANINA SANAYİ SİTESİ KURULMASI YANLIŞ

MESİAD, Mezitli'de yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesi, tarım alanına yapılmasının yanlış olduğunu kamuoyuna açıkladı.

MESİAD, TARIM ALANINA SANAYİ SİTESİ KURULMASI YANLIŞ
MESİAD, TARIM ALANINA SANAYİ SİTESİ KURULMASI YANLIŞ Salih Abidin Pala

Mersin Sanayiciileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD)'tan kamuoyuna yapılan açıklamada, " Mezitli ilçesinde tarım alanlarını kapsayan sahada Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılmasının planlanması üzerine açıklama gerekli görülmüştür.

Son günlerde kentimizde gündemi işgal eden ve tartışmalara neden olan Mezitli Küçük Sanayi Sitesi’nin tarım alanlarına yapılmasının planlanmasına karşı çıktığımızı belirtmek isteriz. Tarımsal üretimde ülkemizin gözbebeği olan kentimizde tarım alanlarını korumalı, yaşamımızın ve sağlığımızın güvencesi olan tarım için ekilebilir alanlara sahip çıkmalıyız. Sanayi üretimi asla vazgeçilmeyecek bir unsurdur; ancak her üretim planlaması doğaya, yeşil alanlara ve insan sağlığına uygun olmalıdır. Kentimizin göbeğinde yapılması planlanan Polipropilen tesislerinin yerine karşı kentin mücadelesi sürerken, Küçük Sanayi Sitesi acil kamulaştırma kararı ile limon bahçelerinin ortasına yapılmamalıdır.

 

Bakım onarım amaçlı Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılmasına karşı değiliz. Ancak seçilen alana karşıyız. Bahsi geçen Küçük Sanayi Sitesi’nin aynı bölgenin Otoban kuzeyinde bulunan tarım dışı ve orman vasfını yitirmiş alanlara yapılması kentimizin yararına olacaktır. Yetkililerin gerekli adımları atacağını umuyoruz." ifadesine yer verdi.

,MERSİN KENT HABER