Vali Su Başkanlığında Turizm Yatırım Komisyonu Toplandı
Advert

Vali Su Başkanlığında Turizm Yatırım Komisyonu Toplandı

İlimizde turizm yatırımlarının canlandırılması ve turizm destinasyonu olarak rekabet gücünün yükseltilmesi amacıyla düzenlenen ‘Turizm Yatırım Komisyonu Toplantısı’ Vali Ali İhsan Su, başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Su Başkanlığında Turizm Yatırım Komisyonu Toplandı
Vali Su Başkanlığında Turizm Yatırım Komisyonu Toplandı Salih Abidin Pala

 

Sahil Valilikte gerçekleştirilen toplantıya; İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve MTSO bünyesinde faaliyet gösteren Turizm Yatırımları Çalışma Grubu üyeleri katıldı.

Kargıcık Turizm Bölgesi’ne yapılması öngörülen yatırımların ele alındığı toplantıda yaptığı konuşmasında ilimiz genelinde tarihi, kültürel ve turizm alanlarında gerçekleştirilen ve yapılması planlanan projeleri değerlendiren Vali Su; “Bu proje, ilimizin turizm potansiyelinin geliştirilmesine ciddi bir ivme kazandıracak projelerden biridir. Bu projede olduğu gibi ilimizde hemen her alanda bize desteğini esirgemeyen başta Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan olmak üzere, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı, bölgede turizm alanında yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında yapılan sunumun ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

MERSİN KENT HABER

Advert