İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat, Yapısal bozukluluklar bir an önce düzeltilerek üretime geçilmelidir.
Advert

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat, Yapısal bozukluluklar bir an önce düzeltilerek üretime geçilmelidir.

Çalışma ziyareti için Mersin'e gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, MESİAD ziyaretinde "Yapısal bozukluluklar bir an önce düzeltilerek üretime geçilmelidir." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat, Yapısal bozukluluklar bir an önce düzeltilerek üretime geçilmelidir.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sunat, Yapısal bozukluluklar bir an önce düzeltilerek üretime geçilmelidir. Salih Abidin Pala

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), İYİ Parti Genel Başkanı Şenol  Sunat, İYİ Parti Ankara milletvekili Halil İbrahim Oral,Trabzon milletvekili Hüseyin Örs,Mersin milletvekilleri Behiç Kılıç,Z.Hakan Sıdalı, MDK Üyesi Süleyman Çetin,GİK Üyesi Ümmü Gülsüm Paksoy, GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar ve beraberindeki heyeti misafir etti.

İYİ Parti ziyaretinde MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ,Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkanlar Kurulu Üyesi Ali Doğan hazır bulundu.

MESİAD Başkanı Engin ziyarette, iş insanlarının yaşadıkları sorunları ve siyasetçilerden çözümlenmesini bekledikleri i taleplerini iletti.

Engin, "İş insanların talebi ekonominin düzeltilmesidir.Sorunları parlementoda dillendirilmesini iistiyoruz." dedi.  Kalıcı çözümler beklediklerini belirten Başkan Engin, pandemide yaşanan ekonomik sorunların giderilmesi için verilen  "cansuyu" desteğinin yetersiz olduğunu, esnaflar KOBİ'ler, sanayiciler büyük sıkıntı yaşıyor.Yaşanan istikrasızlıklar, KOBİ'lerin finasmana ulaşmadaki zorluklar sürdüğüne dikkat çeken Engin, "Borcu olan KOBİ'ler destek alamıyor. Esas ihtiyaç sahipleri desteklerden, kredilerden yararlanamıyor. Kurların yükselmesi-inmesi piyasalara yansımıyor, fiyatlar yüksekten seyretmektedir." dedi.

İşsizlik, istihdam, işçi çıkarma yasağı, kapanan iş yerleri önemli sorunlar yarattığına dikkat çekerken, istihdam desteklenmeli,  bürokratik engellerin kaldırılması taleplerini dile getiren Başkan Engin, siyasilere büyük iş düştüğünü ifade ettiği konuşmasında Demokrasiden yana siyasi istikrarın korunması için toplumun tüm katmanları demokratik bir ortamda bir araya gelerek  güçlendirilmiş bir parlemento sisteminin gereğine vurgu yaptı.

MESİAD'a ziyarette bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, sanayici, iş insanları ve esnafların sorunlarını yerinde tesbit etmek için Mersin'e üç günlük çalışma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, STK temsilcileriye görüşerek fikir alış verişinde bulunarak sorunların giderilmesi için tesbit edilen sorunları Ankara'ya taşıyacaklarını belirtti.,

İYİ Parti Gel Başkan Yardımcısı Sunat, "Duymayan kullara, taşlaşmış yüreklere sesleniyorum."  sözleriyle başladığı konuşmasında  Mersin Önemli bir kent. İmalat, sanayi, turizm, tarımda marka bir kent. Yapısal bozukluluklar bir an önce çözümlenerek üretime geçilmesinine dikkat çekerken  esnafların büyük sorun yaşadığını, 54 bin esnafın çoğunun kepenk indirdiğini ya da iflas ettiğini, yatırımcıların yatırım yapamadığını,yabancı yatırımcının ülkemize gelmediğini, bir kısım yerli  yatırımcının da yurtdışına yatırıma yöneldiğini söyledi.

Mersin'in kamu kaynaklarından yeterli kamusal yatırımı aldığını belirten Sunat,"Her konuda sıkıntı yaşanıyor.Eğitimde sorun yaşıyoruz.Mesleki ve Teknik Eğitim çok önemli, İyi bir üniversite eğitimi ülke ekonomisinin kalkınmasında son derece önemlidir.  Ekonominin düzelmesi için demokrasi olmalı, ülkenin yaşadığı sıkıntılar yasama, yürütme, yargı, kuvvetler ayrılığı ilkesine uymakla sağlanır" açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, "Yapısal bozukluluklar bir an önce düzeltilerek üretime geçilmelidir." dedi.

Sunat, yaralı bir görüşme olduğunu belşrterek İş insanlarının taleplerini Ankara'ya taşıyacaklarını sanayicinin, iş insanının , esnafın sorunlarını her mecrada sahip çıkacaklarını dile getirdi.

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Genel Başkan Yardımcısı Ankara milletvekili Şenol Sunar başkanlığında milletvekilleriyle birlikte Mersin'de üç gün sürecek çalışma ziyaretlerinde bulunarak, kentin nabzını tutuklarını, MESİAD  ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Dutar, Mersin, limanıyla, Organize Sanayi Bölgeleriyle, iş dünyasıyla, sanayicisiyle, katma değer yaratan tarım sektörüyle ülkenin en önde kenti olduğunu, yaşanan sorunların çözümü için canla başla çözüm odaklı çalıştıklarını ifade etti.

,Salih Pala

MERSİN KENT HABER