MÜ Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yüreğir Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü
Advert

MÜ Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yüreğir Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü

Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Adana Yüreğir Belediyesi arasında; Yüreğir Belediyesi Sosyal Girişimcilik Merkezi kurulumunda verilecek eğitim ve danışmanlık hizmetleri faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

MÜ Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yüreğir Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü
MÜ Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yüreğir Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü Salih Abidin Pala

16 Şubat Salı günü Mersin Üniversitesi Senato Odası’nda gerçekleştirilen törene; Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ayhan Benlice ve Orhan Tosun, Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Birlik Vakfı Adana Şube Başkanı Naci Kazan katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, yerel yönetimlerle üniversitelerin iş birliğinin çok önemli olduğu ve bu birlikteliklere öncülük etmeye çalıştıklarını belirtti.

Yüreğir’in ve tüm Akdeniz bölgesinin çok özel ve önemli yerler olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; ‘’Bölgemizde ve ülkemizde sosyal faaliyetleri gerçekleştirmek çok önemli. İnşallah Yüreğir Belediyesi’ne sosyal girişimcilik merkezini kazandırdıktan sonra, bütün bölgemizi kalkındıracak projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu noktada diğer üniversitelerimiz ve yerel yönetimlerle de iş birliğine açığız. Bu iş birliğinde Yüreğir Belediyesi’ne gösterdikleri vizyon nedeniyle teşekkür ediyor, bundan sonra gerçekleştirilecek tüm projelerde üniversitemiz olarak yanlarında olacağımızı ifade etmek istiyorum’’ dedi.

Mersin Üniversitesi ile birlikte iş birliğine gitmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise, ‘’Bölgemizdeki dezavantajlı gruplarda yer alan vatandaşlarımızı meslek sahibi yapmak, maddi gelir elde ederek özgüvenlerini yükseltmeyi ve sosyal hayata entegre olmalarını hedefliyoruz. İnsanlarımızı refah seviyelerinin yükselmesi noktasında kurumlarımızla iş birliği son derecek önemli. Mersin Üniversitesi de son derece önemli projelere imza atmış bir kurumumuz ve bundan sonra da yakın iş birliklerini içerisinde olmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin hayırlara vesile olmasını diliyor ve tüm kurumlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Üniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu da, sosyal girişimcilik faaliyetlerinin her açıdan çok önemli olduğunu ve bu kapsamda gerçekleştirilen işbirliğinin sağlanması noktasında Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkürleri iletti.

Protokol töreni, karşılıklı imzaların atılması ile sona erdi.

MERSİN KENT HABER