DEVA Eğitim Destek Kartı Dağıtacak
Advert

DEVA Eğitim Destek Kartı Dağıtacak

Kuruluşunu tamamlamasının ardından kısa sürede Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlama aşamasına gelen Demokrasi ve Atılım Partisi’nin ülkemizde yaşanan sorunlarla ilgili çözüm önerileri büyük ilgi görüyor. Ülkemizin geleceğini doğrudan etkileyen eğitim sisteminin önündeki sorunları kaldırmak için çözüm önerilerini sıralayan DEVA Partisi velilere ‘Eğitim Destek Banka Kartı’ dağıtmayı planlıyor.

DEVA Eğitim Destek Kartı Dağıtacak
DEVA Eğitim Destek Kartı Dağıtacak Salih Abidin Pala

 

Günümüzde birçok öğrencinin eğitim-öğretim için temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda olduğuna dikkat çeken DEVA Partisi İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, öğrenci ve velilere Eğitim Destek Kartı ile katkı sunmayı hedeflediklerini anlattı.

Eğitim Destek Banka Kartı ile hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı kadar TL desteği sağlanacağını belirten Başkan Cenkcimenoğlu, “DEVA Partisi olarak, yerleşik siyasal kültürde olduğu gibi yalnızca şikayet etmek yada eleştirmek yerine ülkemizin yaşadığı kronik sorunlara çözüm üretmek için çalışıyoruz. Kurduğumuz komisyonlarla yaşanan sorunları tespit ederek çözüm önerileri sunuyoruz. Bunda en önemlilerinden birisi de elbette ki eğitim. Bir ülkenin geleceği eğitimin doğru programlanması ve her yaştan insanın eğitimin önündeki engelleri kaldırmakla mümkündür. Şüphesiz temel eğitim ihtiyaçları karşılanmadan, kaliteli bir eğitim sürecinden söz edilemez. Bu doğrultuda, DEVA Partisi olarak, iktidar olduğumuzda Eğitim Destek Banka Kartı uygulamasını hayata geçireceğiz. Velilere temin edeceğimiz Eğitim Destek Banka Kartı ile öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri ile karşılayabilmesini arzuluyoruz. Her eğitim-öğretim dönemi başında, hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı oranında Eğitim Destek Banka Kartı’na TL desteği yükleyeceğiz. ‘Yapay Zeka’ kullanarak ihtiyaç sahibi aileleri ve ihtiyaç duyulan harcama miktarlarını belirleyeceğiz. Bu sayede kamu kaynaklarını ileri teknoloji ışığında doğru ve israfa yer vermeyecek biçimde kullanacağız. Aynı zamanda, her öğrencimizin ihtiyacına göre destek almasını sağlayarak, fırsat eşitliğinin önündeki engellerden birini de kaldırmış olacağız” dedi.

MERSİN KENT HABER