KALBİNDEKİ DELİK KAPATILAN ELANUR, SAHALARA DÖNDÜ

KALBİNDEKİ DELİK KAPATILAN ELANUR, SAHALARA DÖNDÜ

HERBALİFE Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü'nde (ÇBK) forma giyen Elanur Menteş (17), kalbindeki deliğin başarılı bir operasyonla kapatılmasının ardından sağlığına kavuşup antrenmanlara başladı.

KALBİNDEKİ DELİK KAPATILAN ELANUR, SAHALARA DÖNDÜ
KALBİNDEKİ DELİK KAPATILAN ELANUR, SAHALARA DÖNDÜ Salih Abidin Pala

ÇBK altyapısında gösterdiği performansla A takıma seçilen Elanur, profesyonel lisans çıkarılması amacı ile kentteki özel bir hastanede sağlık kontrolüne tabi tutuldu. Tetkikler sonucunda Elanur'un kalbinde doğuştan bir delik olduğu tespit edildi. Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Abdullah Özyurt'un muayene ettiği genç basketbolcunun kalbindeki delik, ameliyatsız bir yöntemle kapatıldı. Yeniden sağlığına kavuşan Elanur, 1 ay gibi kısa bir sürede yeniden parkeye döndü.

MUTLU VE HEYECANLIYIM

2010 yılından bu yana basketbol oynadığını belirten Elanur, yaşadıklarını anlattı. Antrenman ve maçlarda kalbinden kaynaklı bir sorun yaşamadığını belirten Elanur, "İlk duyduğumda çok şaşırdım, hiç beklemiyordum. Ailece üzüldük ama doktorumuz bizi çok rahatlattı. Doktoruma çok teşekkür ediyorum. O olmasaydı büyük ihtimalle sağlık sorunum fark edilmeyecekti. Yeniden sahalara dönmem 1 ay sürdü. Takımımla yeniden antrenmanlara çıkmaya başladım. ESki gücüme ulaşmak için kondüsyon ağırlıklı çalışıyorum. Geçtiğimiz Cumartesi günü A takım ile ilk maçıma çıktım. Benim için çok farklı bir heyecandı. Tam anlamıyla süre alacak duruma gelmem biraz daha zaman alacağından benchte oturdum. Yeniden basketbola dönmek çok güzel. Mutlu ve heyecanlıyım" dedi.

ADNAN AÇIKGÖZ

MERSİN KENT HABER