TOROS ÜNİVERSİTESİ TORSEM’DEN ONLINE EĞİTİM HAMLESİ

TOROS ÜNİVERSİTESİ TORSEM’DEN ONLINE EĞİTİM HAMLESİ

Toros Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (TORSEM) karantina sürecinde evlerine kapanan bireylere açtıkları online eğitimlerle katkı sunmaya devam ediyor.

TOROS ÜNİVERSİTESİ TORSEM’DEN ONLINE EĞİTİM HAMLESİ
TOROS ÜNİVERSİTESİ TORSEM’DEN ONLINE EĞİTİM HAMLESİ Salih Abidin Pala

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle evlerine kapanan insanların bir kısmı online eğitimler vasıtasıyla kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlere rağbet gösterdi. Hızla dijitalleşen hayat, eğitim sektöründe de değişikliklere neden oldu. TORSEM bu dijital değişime hızla ayak uydurarak 30’dan fazla online eğitim açarak bu alanda da önemli bir atılım yaptı. Halkın katılımına açık olan veya gruplara özel olarak tasarlanan bu eğitimlerle kişilere mesleki uzmanlık sertifikası kazandırılmasının yanı sıra kişisel gelişim, psikoloji, yabancı dil, sağlık alanında ve kurumsal düzeyde zengin içerikli online eğitim olanakları sağlandı.

3 BİN KİŞİYE MESLEKİ EĞİTİM VERİLECEK

TORSEM Müdürü Doç Dr. Metin Ocak, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni 2019-2020 eğitim öğretim yılında yeniden yapılandırarak hem nicelik hem de nitelik açısından önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. Doç Dr. Ocak, “2021 yılbaşından bugüne kadar Türkiye’nin dört bir köşesinden katılım sağlayan toplamda 650 kursiyer eğitim sertifikası almaya hak kazanmıştır. Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) ve Toros Üniversitesi ile yapılan iş birliği protokolü gereği tüm Türkiye'ye 'Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği' gereği alınması gereken 100 saatlik mesleki eğitim verilmektedir. TORSEM bu kapsamda 3000 kişiye mesleki eğitim vermeyi hedeflemektedir” dedi.

HER YAŞ, EĞİTİM DÜZEYİ VE MESLEK GRUBUNA HİTAP EDİYORUZ

Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Kamuran ÖZTOP ve Program Tanıtım Sorumlusu İclal YAPICI’nın katkılarıyla TORSEM’in her yaş, eğitim düzeyi ve meslek grubuna hitap eden eğitim programları açtığının altını çizen Doç. Dr. Ocak, “Talebe göre hafta sonları, akşamları, evinizden çıkmadan mesleki ve kişisel gelişiminize katkı da bulunma ve geleceğinize yatırım yapma esnekliğini sunan TORSEM, dijital sürece çok hızlı adapte olan kurumların başında geliyor. TORSEM uzaktan eğitim yöntemiyle açmış olduğu uygulamaya dönük eğitim programlarıyla sadece bölgede değil artık ülke çapında eğitim veriyor.

MERSİN KENT HABER