MEPİAD'IN ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI

MEPİAD'IN ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI

Mersin perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD), pandemi süresince parakendeci sektörünün yaşadığı sıkıntıları aşmak için vatandaşlara "Esnafımıza Sahip Çıkalım" çağrısında bulundu.

MEPİAD'IN ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI
MEPİAD'IN ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI Salih Abidin Pala

    Mersin perakendeci İş Adamları Derneği  (MEPİAD)Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Demir, yayınladığı yazılı açıklamada,  "Dernek üyelerimizin ve perakende sektörünün  pandemi sürecinde yaşamış olduğu sıkıntıları her türlü mecradan dile getirdik, fakat artık sadece perakende sektörünün değil, ülkemizdeki tüm diğer sektörlerinde tükenme noktasına geldiği bu kötü günlerde, haykırışımıza artık duyarsız kalınmaması adına, tüm siyasi partilerden dostlarıma ve diğer sivil toplum örgütü yöneticilerine  sesleniyorum.

Lütfen artık feryadımızı duyun! " dedi.

Başkan Demir, parakendeci esnafı  cuma, cumartesi ve pazar günleri kapalıyken zincir marketler açık olduğunu, temel gıdaların sataşı dışında her şeyi sattıklarına dikkat çekerek, "Buralara bu mikrop hastalık uğramıyor mu? Sadece bizim mağazalardamı bu mikrop! " sözleriyle tepki gösterdi.

Zincir marketlerin pandemiyi fırsata çevirdiklerine dikkat çeken Başkan Demir, "Bizim sektörel genel merkez temsilcilerimiz bizlere kulak tıkamış, malesef uyuyor." dedi.

Demir, zincir marketlerde gıda harici ürünlerin satışlarının bir an önce yasaklanması çağrısı yaptı.

MEPİAD Başkanı Demir," Parakendeci Sektörünün  Olarak Taleplerimiz:

- Zincir marketler ile eşit şartlarda hizmet etmek istiyoruz

- Zincir marketlerin pandemi süresi boyunca esnafın kapalı olduğu günlerde gıda harici ürün satmasını istemiyoruz.

- Zincir marketlerin tam kapanma sonrasındaki uygulamalardada hem sattıkları ürün çeşidi hemde mesai saatleri olarak normal esnaflarla aynı şekilde muamele görmesini istiyoruz.

MEPİAD Başkanı Özcan Demir, küçük esnafın ayakta kalabilmesi için  zincir marketler yerine  parakendeci sektöründen, küçük esnaftan alış veriş yapılmasını isteyerek "Esnafımıza Sahip Çıkalım" çağrısı yaptı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER