ERCAN GÜNEŞ'TEN AH MEDYA VAH MEDYA
Advert Advert

ERCAN GÜNEŞ'TEN AH MEDYA VAH MEDYA

Mersin Ticaret Borsası Basın Danışmanı gazeteci Ercan Güneş, ilk kitabı Medyanın Gerçek Yüzü AH MEDYA VAH MEDYA okuyucusuyla buluştu.

ERCAN GÜNEŞ'TEN AH MEDYA VAH MEDYA
ERCAN GÜNEŞ'TEN AH MEDYA VAH MEDYA Salih Abidin Pala

SOKAK YAYIN Grubu'nda yayınlanan kitap, gazeteci Ercan Güneş'in uzunca süre yer aldığı, yerel, bölgesel ve ulusal mecrada medya sektörüne bir bakış sunuyor.

Yazar Güneş, medya aşkı yüzünden 12 yıllık devlet memuriyetten ayrılarak başladığı medya sektöründeki yolculuğunu gözler önüne sunuyor.

Yazar Ercan Güneş, sözcük oyunlarına girmeden kendine özgü uslupüyle etkin akıcı bir anlarımla eserini aktarıyor. Uzun süre yer aldığı medya dünyasından emekli olan Güneş, kitabı yazma amacında kimseyi hedef almadan, kimseyi küçük düşürmeden, aşağılamadan yaşadığı dünyayı, medya çarkının nasıl döndüğünü gözler önününe seriyor. Anlatırken saygı ve nezaketinden asla ödün vermiyor.

Yerelden,bölgeye, bölgeden Ulusal medyaya uzanan yollardaki çarpık yapıya (var olan hiyeraşik düzene) boyun eğmeden kendi bildiği yolda medya serüvenindeki yolculuğunu okuruyla bir yolculuğa çıkarıyor.

Bu medya sektöründeki serüveninin her evresinde farklı bir edinimler kazanarak yaşamına zenginlik kattığının altını çizen Güneş,dünyanın yaşadığı pandemi sürecini bir kitap yazarak taçlandırmış.

 Bir solukta okuyacağınız Medyanın Gerçek Yüzü AH MEDYA VAH MEDYA Mersin'deki pekçok kitapevinde raflardaki yerini aldı. Dileyen Ercan Güneş'e ulaşarak da kitabı temin edebilir.

ERCAN GÜNEŞ

1961  Gaziantep İslahiye doğumlu. İlkokulu, ortaokulu ve lise eğitimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu.Sabah, Hürriyet, Türkiye,Akşam, Milliyet gaztelerinde reklam departman bölümlerinde görev aldı, zaman zaman  Mersin Temsilciklerinde çalıştı. Milliyet Gazetesi'nden emekli oldu. 2012'den beri Mersin Ticaret Borası'ndaki Basın Danışmanlığını görevini sürdürmekte. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kutlarım.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER