KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-07-2024 11:31   Güncelleme : 09-07-2024 11:31

BİR DÜŞÜŞÜN ANATOMİSİ FİLMİ, SİNEMALARDA

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye’ye layıkg örülen Justine Triet imzalı “Bir Düşüşün Anatomisi” (Anatomie d’une chute), İstanbullu sinemaseverlerle buluşuyor.

BİR DÜŞÜŞÜN ANATOMİSİ FİLMİ,  SİNEMALARDA

ALTIN PALMİYELİ PSİKOLOJİK GERİLİM

“BİR DÜŞÜŞÜN ANATOMİSİ”,

16 TEMMUZ’DA

KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE SİNEMASI’NDA

 İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR!

 

“Bir Düşüşün Anatomisi” (Anatomie d’une chute), 16 Temmuz Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü  Bahçe Sineması’nda İstanbullularla buluşuyor!

Psikolojik gerilim türündeki etkileyici yapım, eşinin şüpheli ölümüyle suçlanan Sandra’nın mahkeme sürecinde çiftin evliliğinin dinamiklerini mercek altına yatırıyor. Türk Tuborg A.Ş. katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri Mobilet’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

 

Dünya çapında ses getiren popüler yapımlar yaz boyunca her hafta salı akşamı lezzetli yiyecek ve içecek alternatifleriyle, KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda İstanbullularla buluşuyor.

 

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda 16 Temmuz Salı akşamı, 2023 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’nin sahibi olan “Bir Düşüşün Anatomisi”nin gösterimi gerçekleşecek. Annesinin şüpheli olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun hikâyesini konu eden “Bir Düşüşün Anatomisi”, Fransız Alpleri’nde bir kulübede kocası Samuel ve 11 yaşındaki görme engelli oğlu Daniel ile birlikte izole bir yaşam süren Alman yazar Sandra’yı izliyor. Samuel yüksekten düşerek ölür fakat soruşturma sonucunda ölüm nedeninin intihar mı kaza mı olduğu kesinleşmeyince Sandra cinayet suçlamasıyla tutuklanır. Bir yıl sonra Daniel, annesi aleyhine açılan ve çiftin kelimenin tam anlamıyla parçalara ayrıldığı mahkeme duruşmasına katılır. Samuel’in ölümünün sorgulandığı mahkeme süreci, çiftin çalkantılı ilişkilerinin de derinine inen rahatsız edici ve tatsız bir psikolojik yolculuğa dönüşür.

 

Yönetmen koltuğunda Justine Triet’nin oturduğu filmin senaryosu, daha önce Victoria ve Sibyl’de de işbirliği yapan Triet ile eşi Arthur Harari’nin imzasını taşıyor. “Bir Düşüşün Anatomisi”nin oyuncu kadrosunda ise Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado-Graner, Antoine Reinartz, Samuel Theis, Jehnny Beth ve Saadia Bentaieb yer alıyor.

 

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, her yıl olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati 21.00 olan gösterimlerin biletleri Mobilet’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebilir.

 

Künye

Tür: Gerilim, Gizem, Suç

Süre: 2s 31dk

Ülke: Fransa

Türkçe Altyazı / 13+, Olumsuz İçerik

 

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması 2024 Programı

 

16 Temmuz Salı    21.00     “Bir Düşüşün Anatomisi” (Anatomied’une chute) (2023)

23 Temmuz Salı    21.00     “Zavallılar” (Poor Things) (2023)

30 Temmuz Salı    21.00     “Öğretmenler Odası” (Das Lehrerzimmer) (2023)

6 Ağustos Salı       21.00     “Dolunay Katilleri” (Killers Of The Flower Moon) (2023)

13 Ağustos Salı     21.00     “Vanya” (2024)

20 Ağustos Salı     21.00     “Başka Bir Hayatta” (Past Lives) (2023)

27 Ağustos Salı     21.00     “Sadece Âşıklar Hayatta Kalır” (Only Lovers Left Alive) (2013)

 

 

EditörEditör