GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2022 13:40   Güncelleme : 21-10-2022 15:56

Çavuşoğlu, Mersin'de Düzenlenen Basın Toplantısında Açıklamalarda Bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu', 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları kapsamında bir dizi çalışmalarda bulunmak için geldiği Mersin'de basın mensuplarıyla buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çavuşoğlu, Mersin'de Düzenlenen Basın Toplantısında Açıklamalarda Bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu', Mersin'de  AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik,'in yanı sıra AK Parti MYK Üyeleri ve Bölge milletvekilerinin de katıldığı "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları Mersin"  kapsamında düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu,

Bir dizi çalışmalar için AK Parti MYK Üyeleri ve milletvekilleriyle birlikte Mersin'e gelen Bakan Çavuşoğlu, Seçimlerde yeniden eski başarıyı yakalamak için sahaya indiklerini, parti teşkilatlarıyla, STK Temsilcileriyle, vatandaşlarla bir bir görüşüp sorunları tesbit ederek, taleplerini dinleyeceklerini ifade etti. Mersin'in Merkez ve 13 ilçesini sokak sokak mahalle mahalle gezerek vatandaşların istek ve taleplerini yerinde öğreneceklerini ifade eden Çavuşoğlu,"Sorunlar elbette çok ama çözmeye çalışıyoruz" dedi.

Çavuşoğlu, dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdi. İç politikada muhalefetin yapılan her şeyi kötü görmesini eleştirirke "İyiye iyi kötüye kötü demelisniz. Eleştiriler yapıcı olmalı" temennisinde bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu "Mersin Ana Konteyner Limanı Mersin'de yapılacak. Başka bir yere taşınması söz konusu değil. Çukurova Hava Limanı inşaat  çalışmaları sürüyor. Havaalanında  üst yapı çalışmalarının yüzde 75'i tamamladı.

Mersin'e Turizm gelişmesi için yanımda  turizm yatırımcıları getirdim,.

Mersin'de 5 100 sosyal konut yapılacak.

Mersin_Antalya sahil yolunun önemli bölümü yapıldı, Kalan bölümlerdeki tünel ve viyadüklerin yapımı tamamlanıyor,. Mersin_Adana arasındaki hızlı tren  için alt yapı çalışmaları devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Çavuşoğlu, Basın toplantısı ardından AK Parti Mersin İl teşkilatına üye olan gençlere parti rözetlerini taktı. Bakan Çavuşoğlu, Mersin'de gün boyu toplantılara katılacak.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala