GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2023 21:28   Güncelleme : 28-04-2023 23:34

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYI GÜLCAN KIŞ, SEÇİM OFİSİNİ TÖRENLE AÇTI

CHP Mersin 28. Dönem Milletvekili Adayı Gülcan Kış, Başkan Vahap Seçer'in de katıldığı kalabalık bir törenle "seçim ofisini" açtı.

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYI GÜLCAN KIŞ, SEÇİM OFİSİNİ TÖRENLE  AÇTI

CHP Mersin milletvekili adayı Gülcan Kış Seçim Ofisi açılışında, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, CHP İl Başkanı  Koral Ömür, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, ÇukurovaSİFED Başkanı Hüseyin Kış,  MESİAD Başkanı Hasan Engin, GİŞKAD Başkanı Mürvet Beydağı, CHP Mersin milletvekili adayları, Belediye Meclisi Üyeleri, STK Temsilcileri, CHP İl ve İlçe Yöneticileri, KIŞ Ailesi, partililer ve vatandaşlar seçim ofisi açılışına büyük katılım gösterdi.

Miting havasında geçen seçim ofisi açılışında CHP Mersin milletvekili adayı Gülcan Kış,yüzyıl önce bir imparatorluğun küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının arkasındaki tek gücün azim ve kararlı duruş olduğunun altını çizerek başladığı konuşmasında, "O gün Türkiye Cumhuriyetini kuran kadroların arkasında Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarının aklında eşitlik vardı, adalet vardı, hürriyet vardı, kişi hürüyeti vardı, ülkenin kalkınması vardı," sözleriyle ülkenin kaderinin çizildiğini ifade etti.

CHP, bu ülkeye önce cumhuriyet ve  eşitliği sonra da demeokrasi ve adaleti getirdi.  Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında  cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yeniden ayağa kaldırmak, millet iradesinin yeniden  kayıtsız şartsız egemen olmasını sağlamak için CHP'nin  Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu liderliğinde bizler yola çıktık." dedi.  21 yıllık AK Parti iktidarının işçinin yorgun , köylünün yılgın, gençlerin, kadınların umutsuz olduğunu, girişimcilerin kaygılarını  ifade eden Kış, "İnsanlarımız malesef geçinemiyor.İnsanlarımız geleceği göremiyor.  Ne olacağını ön göremiyor. İnsanlar  bir ay sonra ne olacağı endişesi içinde yaşıyor. İnsanların huzura, refaha, hukuka ve adalete ihtiyacı var" dedi.

İnsanların bu düzen değişmeli arzusunda olduğunu dile getiren Kış, insanların yeniden demokratik, adil, huzurlu bir ülke arzusu içinde olduğuna vurgu yaptı. Kılıçdaroğlu'nun Cuhurbaşkanı seçilmesiyle devlet geleneğine yakışan kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı gerçek bir vatansevere gerçek bir devlet adamına teslim edileceğini dile getiren Kış, "Bu değişim ülkenin makül talihini değiştirecek" dedi.

Bu ülkenin emekçileri, gençleri, onurlu insanları helal kazanç sahipleri  dim dik yürüyeceğinin altını çizen Kış, "Sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım, Her oy çok önemli. Bir oyu Kemal Kılıçfaroğlu'na bir oyu da  CHP'ye verelim. Sandıklara sahip çıkalım." sözlerini Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşakanı seçimlerini kazanacağından yürekten inandığını dile getiren Kış," Tek adam rejiminin  en büyük kötülüklerinden birinin  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğudur. Bu ucube sistemin kaldırılacağını,Millet İtifakı ve Bileşenleri adayı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde seçimlerde çoğunluğu sağlaması gerekiyor. Kılıçdaroğlu'nun 14 Mayıs akşamı seçilmesiyle beraber  asıl mücadele yeniden başlayacak" dedi.

Seçim Ofisi açılışında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CP Mersin İl Başkanı Koral Ömür Mehmet Emin Ekmen ve Emre Yılmaz da birer konuşma yaptı.

CHP Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasete getirdiği ittifak olgusunun 15 Mayıs sabahından itibaren tüm Türkiye’de hayat bulacağına inandığını da vurgulayan Başkan Seçer, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun deyimiyle ‘dostlarımızla beraber’ inşallah Türkiye'de de bunu hâkim kılacağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu siyasi stratejiyi takdir ediyorum. Öngörülü davrandı, şu anda siyasette bir birliktelik, ittifak oluşturdu. 14 Mayıs’ta Türkiye ittifakını oluşturmak için bu adımları attı” ifadelerine yer verdi.

“15 Mayıs'tan sonra gecemizi gündüzümüze katacağız, Türkiye için çalışacağız”

Asıl işin 15 Mayıs sabahından sonra başladığını da ifade eden Seçer, 31 Mart seçimlerinden örnek vererek, “31 Mart’tan sonra Nisan’da mazbatayı aldık. Dedik ki; ‘Artık bize uyku haramdır, tatil haramdır. Gece-gündüz bizim için fark etmez. 7/24 Mersin için çalışacağız.’ 15 Mayıs'tan sonra uyku bize haramdır. Gecemizi gündüzümüze katacağız, Türkiye için çalışacağız. Bütün bu sorunlardan, bütün bu bunalımlardan Türkiye'yi hep beraber çıkaracağız. Sizleri seviyorum” dedi.

Başkan Seçer, İl Başkanı Ömür, 28. Dönem CHP Mersin adayları Gülcan Kış, Mehmet Emin Ekmen, Emre Yılmaz, Leyla Serin Kırık, Ahmet Yorgun, Neslihan Çelebi, Mehmet Gültekin Uğur'un katılımıyla açılış kurdelası kesildi. Ardından Seçim Ofisi ziyaret edildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

EditörEditör