GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 09:42   Güncelleme : 17-03-2023 09:42

DEPREM YARDIMLARINI ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri depremzedeler için toplanan değeri 1 milyon değerindeki ayçiçek yağı, pirinç ile 25 ton gida malzemelerini AFAD'a teslim etmeyerek Mardin ve Batman'da bir depoda saklayan şüphelilere yönelik operasyon düzenleyerek şüphelileri yakaladı.

DEPREM YARDIMLARINI ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI

Mersin Emniyet Müdürlüğü2nden yapılan açıklamada; "Asayiş Şube Müdürşüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine ekiplerimiz, H.B isimli şahsın şikayeti doğrultusunda; Kahramanmaraş ili Afşin ilçesindeki depremzedeler için kullanılmak üzere AFAD' a teslim edilmesi gereken piyasa değeri yaklaşık 1.000.000,00 TL olan, 15 ton Ayçiçek Yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimek toplamda 25 ton gıda malzemelerinin lojistik firması aracılığıyla bulunan şoför yönetimindeki tıra yükletilerek gitmesi gereken yere gitmediği ve araca ve içerisindeki malzemelerin akıbetinin bilinmediği hususunda ki müracaata istinaden kısmımızca yapılan çalışmalarda;

İlimiz PTS – KGYS ve malzemelerin yüklendiği yer ve çevresinde ayrıca aracın ilimiz sınırlarını terk ettiği son mevkii de dahil temin edilebilen güvenlik kamera görüntüleri içeriğinde yapılan kapsamlı inceleme neticesinde;

Bahse konu tıra yüklenen müracaata konu malzemelerin Mardin ve Batman il merkezi ile ilçelerinde bulunan 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktarıldığı tespit edilerek tespit edilen G.I, D.Ö F.E ve O.İ. isimli şahısların yakalanması sağlanmış, şikâyete konu malzemeler bulunmuş olup, Müştekiye teslimi sağlanmıştır.

Ayrıca yapılan araştırmalarda olayı gerçekleştirdiği değerlendirilen asıl şahıslar olarak B.Ç ve S.D isimli şahıslar da yakalanmıştır.

Yakalandıktan sonra Adli Mercilere sevk edilen G.I, D.Ö. isimli şahıslar Cumhuriyet Savcılığınca serbest, F.E. Adli Kontrol şartı ile Serbest kalmış, O.İ B.Ç ve S.D isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir."

MERSİN KENT HABER

EditörEditör