GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2023 09:53   Güncelleme : 17-05-2023 09:53

ESOB Başkanı Sarı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kutladı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yılını kutladı.

ESOB Başkanı Sarı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kutladı

Başkan Sarı açıklamasında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna vurgu yaparak, “Atatürk’ün önderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. 19 Mayıs Ulu Önderin çağdaş, laik, hukukun üstünlüğüne, millet egemenliğine dayalı özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda attığı ilk adımın yıldönümüdür. 19 Mayıs’ta yakılan bu meşale bugün de hepimize yol göstermeye, ışık tutmaya, hedeflerimizi gerçekleştirmek için güç vermeye devam etmektedir” dedi.

19 Mayıs’ın Ulu Önder Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edildiğini kaydeden Başkan Sarı; “Bu anlamda gençlerimiz bugünlerin sigortası, geleceğimizin teminatıdır. Ulu Önderimizin Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği yarınlarımızın güvencesi gençlerimize güveniyoruz. Ülkemizin yükselmesinde ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacak gençlerimize olan inancımızla bağımsızlık mücadelemizin 104. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, ulusumuzun ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör