GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2023 17:54   Güncelleme : 20-03-2023 19:22

GİŞKAD'tan, Mersin İyilik Vakfı Huzurevi'ne Anlamlı Ziyaret

GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Mürvet Beydağı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, "18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nda" Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi sakinlerine ziyarette bulundu, gönülleri alındı.

GİŞKAD'tan, Mersin İyilik Vakfı Huzurevi'ne Anlamlı Ziyaret

 Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mürvet Beydağı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi'ne  18- 24 günleri arasında  "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanan anlamlı haftada ziyarette bulundu.

GİKAD ziyaretinde  Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gürkan Arslan, Başkan Yardımcısı Mersin Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz,  Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat, Yönetim Kurulu Üyesi Abdulrahim Ökmen, Kurum muhasebecisi Mali Müşavir Havva Arslan ve görevliler hazır bulundu.

Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat, Huzurevi'nde yapılan çalışmalarla ilgili konuklarına bilgi verdi. 6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli 11 ilde yaşanan deprem felaketinin yaralarının sarıldığı bu zor bugünlerin birlikte, ele vererek, dayanışma içinde koordineli olarak çalışmanın önemine vurgu yapıldı. Huzurevi'nde kalanların sağlığı rahatlığı ve barınması için gönüllü olarak çalışıldığını, beslenmesinden sağlığa, barınmasından tedavilerine kadar konularında uzman personelleriyle hizmet verildiğini belirten Kubat, sanat ve kültürel çalışmalarla el becerileri, hoşça vakit geçirmelerinin sağlandığını belirtti. Huzurevlerinde kalan sakinlerin ilgi ve sevgiye gereksinim duyduklarını dile getiren Kubat, yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç büyüklerimize destek ve yakınında olmak çok önemli olduğunu söyledi.

GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Mürvet Beydağ , ülkemiz 6 Şubat sabahı yaşanan 11 ili vuran deprem felaketinde büyük can kayıpları yaşandığına dikkat çektiği konuşmasında ülke insanımız elele vererek birlik, beraberlik içinde yaraları sarmaya çalışıldığı bu zor günlerde huzurevi sakinleri olan büyüklerimizi de unutmadıkları, 19-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası'nda burdaki canlarımıza moral vererek güzel bir gün yaşatmayı amaçladıklarını ifade etti

Gişkad Üyeleri, huzurevi bahçesinde , huzurevi sakinlerine karanfiller dağıttı.Büyüklerin elleri öpüldü. Sohpet edildi. Günün anısına pasta kesildi. Birlikte demli çaylar içildi.

Huzurevi sakinlerinden ses sanatçısı Sevil Seyhan,yeni bestesi "Sarılırım Gecelere Gecelere" şarkısını udu eşliğinde seslendirdi. Seyhan ud ile konuklarına mini bir konser verdi. Kiminde hüzün vardı, kiminde neşe. Duygu dolu anlar yaşandı. Yeniden görüşmek üzere gülümsenerek vedalaşıldı.

Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi'nde 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası değişik etkinliklerle kutlamalar devam edecek. 

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

EditörEditör