KENT
Giriş Tarihi : 13-08-2023 22:22   Güncelleme : 13-08-2023 22:22

Gündüz Sözleşme Zamlı Ücret Akşam Hesapta

Mezitli Belediyesi bünyesinde çalışan işçi personeller imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile asgari ücrete göre yüzde 34, bir önceki maaşlarına oranla yaklaşık yüzde 75 zam aldı.

Gündüz Sözleşme Zamlı Ücret Akşam Hesapta

Bu zam oranına göre işe yeni giren bir işçinin ücreti ikramiye ve diğer sosyal haklar hariç 15 bin 561 lira oldu. Başkan Neşet Tarhan ve DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy ile işçilerin alkışları arasında imzalanan sözleşme sonrası zamlı ücretler aynı günün akşamı çalışanların hesaplarına hesaplara yattı.

Mezitli Belediyesi çalışanları yapılan yeni toplu sözleşme ile sevindi. Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Mersin Şubesi arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesine göre işçi personeller asgari ücrete göre yüzde 34, bir önceki ücretlerine oranla yaklaşık yüzde 75 zam almaya hak kazandı. Sözleşme ile belirlenen ücretlere göre işe yeni giren bir işçinin maaşı ikramiye ve diğer sosyal haklar hariç 15 bin 561 lira oldu. Bunun yanı sırasosyal haklarda da önemli kazanımlar sağlayan çalışanların 600 lira olan yemek ücretleri 1800 liraya yükselirken sendikaya ödenmesi gereken pay da Mezitli Belediyesi tarafından ödenecek.Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy ile işçilerin alkışları arasında imzalanan sözleşme sonrası zamlı maaşları da aynı günün akşamı çalışanların hesaplarına yattı. Belediye çalışanları imzalanan sözleşme sonrasıBaşkan Tarhan’a çiçek vererek teşekkürlerini iletti.

Belediye çalışanlarının tamamımın katıldığı imza töreninde konuşan Göksoy, “Her zaman en rahat toplu görüşmeleri Mezitli Belediyemiz ile yapıyoruz. Çünkü her zaman işçiden yana olan, çalışanını düşünen Neşet Tarhan gibi bir belediye başkanımız var. İşçilerimiz yine çok yüksek oranda bir iyileştirme aldı. Başkanımız Neşet Tarhan başta olmak üzere, görüşmeleri sürdürdüğümüz Başkan Yardımcımız Ertan Güner, Mutlu Mezitli Şirketi Genel Müdürü Filiz Yalın ve bize duydukları güvenle desteklerini esirgemeyen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışanlara her zaman ellerinden gelenden fazlasını vermeye gayret gösterdiklerinin altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’da ekonominin seyrine göre sendikadan bağımsız olarak çalışanlara ek katkılar sunabilecekleri müjdesini verdi. Yeni ücretlerinin tüm belediye personeline hayırlı olmasını temenni eden Başkan Tarhan, “Gönül isterdi ki ekonomik krizin en üst seviyeye ulaştığı şu günlerde işçimizi rahatlatacak daha büyük oranda bir artış sağlayabilelim; ancak mevcut kriz ortamında belediyemizin mali tablosunu zorlamamak için her kuruşunu en ince şekilde hesaplamak zorunda kalıyoruz. Önümüzdeki zamanda daha önce de yaptığımız gibi sendikadan bağımsız olarak ekonominin seyrine göre ek iyileştirmeler de yapabiliriz. Arkadaşlarımız tüm şartları zorlayarak yaptıkları işin en iyisini yapmaya gayret gösterirlerken hep beraber emin adımlarla ilerliyoruz. Gece gündüz çalışarak Mezitli’mizin güzelleşmesi için emek veren tüm çalışanlarımız her zaman en iyisini hak ediyorlar” dedi.

EditörEditör