GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2022 21:34   Güncelleme : 19-10-2022 21:34

HACI ÖZKAN, MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Mersin milletvekili Hacı Özkan, yayınladığı mesajla 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı.

HACI ÖZKAN, MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Mersin milletvekili Özkan, "“19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim gününün hükümetimiz tarafından "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmesi, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önem ve değerin göstergesidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın aylık ve haftalık periyotlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarımızla bir araya gelmesi ve Sayın Bakanlarımızın muhtarlarımızla istişarelerde bulunması ve Ankara’da muhtar evi hizmet binasının açılması, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişanesidir.

“Muhtarlar köy halkı tarafından ismen seçilir.Bu nedenle muhtarlar insanların güvenini kazanmış çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir.

Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan ve hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen Muhtarlar,

Vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar.

Hem milleti hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle muhtarlarımızın

19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor,

Bu vesileyle geçmişten bugüne hayatlarını kaybetmiş muhtarlarımıza rahmet diliyorum." ifadelerine yer verdi.

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala