KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 26-04-2023 19:13   Güncelleme : 26-04-2023 19:13

HÜRREM SULTAN PROMİYERİ MERSİN DOB'NDEN

Mersin Devlet Opera ve Balesi Dünya Dans Günü'ne özel 29 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 20:30’da, 2 perdelik Hurrem Sultan balesinin prömiyerini yapacak.

HÜRREM SULTAN PROMİYERİ MERSİN DOB'NDEN

“Mersin Devlet Opera ve Balesi’nden “Hurrem Sultan” Prömiyeri ”

Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta geçişinin ardından tutkuları, seferleri ve zaferlerini yansıtan "Hurrem Sultan" balesi 29 Nisan Cumartesi günkü prömiyerinden sonra, ikinci gösterimini 2 Mayıs 2023 Salı saat 20:00’da yine Opera Sahnesi'nde gerçekleştirecek.

Müziği ünlü bestecimiz Nevid Kodallı’ya ait olan Hurrem Sultan Balesi’nin libretto ve koreografisi, 12 yıl önce genç yaşta kaybettiğimiz Oytun Turfanda tarafından hazırlandı. Murat Kodallı’nın orkestra şefliğini yapacağı eseri Deniz Olgay Yamanus ve Oktay Keresteci sahneye koyuyor.

Kostüm tasarımı Diriliş Ertuğrul, Kösem Sultan ve Muhteşem Yüzyıl dahil olmak üzere birçok dönem dizisinin kostümlerini tasarlayan ünlü kostüm kreatörümüz Serdar Başbuğ, dekor tasarımı Efter Tunç, ışık tasarımı ise Tarı Deniz imzasını taşıyor.

Mersin DOB Bale sanatçılarının ve orkestrasının üstün performansı ile, muhteşem kostüm, dekor ve ışık tasarımlarının kullanılacağı “Hurrem Sultan” Balesi büyülü bir atmosferde sanatseverler ile buluşacak.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör