KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-04-2023 22:06   Güncelleme : 11-04-2023 22:06

İçel Sanat Kulübü Şemsa Pozcu Çocuk Korosu Müracaatları 4 Nisan'da Başlıyor

İçel Sanat Kulübü (İSK) Şemsa Pozcu Çocuk Korosu oluşturulması için yetenekli çocukları seçmelere katılma çağrısında bulundu.

İçel Sanat Kulübü Şemsa Pozcu Çocuk Korosu Müracaatları 4 Nisan'da Başlıyor

 İçel Sanat Kulübü Konferans Salonu'nda İSK Şemsa Pozcu Çocuk Korosu kurulmasıyla ilgili gerçekleştirilen basın toplantısına İSK Başkanı Fatih Alkar, Başkan Yardımcısı Sedat Kutlu, önceki dönem Başkanı Mecit Baskın, İSK Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Deniz Demirel, Çocuk Korosu Öğretmeni Koro Şefi Cansu Daloğlu ve Semra Tekeli katıldı.

İSK Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Alkar, İSK ve sanatın maddi-manevi destekçisi Şemsa Öner iş birliğiyle  İçel Sanat Kulübü Şemsa Çocuk Korosu kurulduğunu, "sanat iyileştirir" düşüncesiyle sanat eğitmeni Cansu Daloğlu koro şefi yönetiminde çocukları koroya katılma çağrısında bulundu.

Başkan Alkar,ebebeynlere yaptığı çağrısında ise   "Yetenekli çocuklarınızın kayıt müracaatlarını  vakit geçirmeden yaptırın" dedi. Alkar,  İSK olarak çocukların sanat dallarında birine yönelmesini amaçladıklarını, çocuk yaşta çocukların sanatla tanıştırılarak yeteneklerinin geliştirilmesi çabası içinde olduklarını "Çocuklarımızın özgüveni yüksek, müziğin tınısıyla tanışmış, höşgörü ve paylaşmayı seven, duygual gelişimlerinde sanatın büyüleyici etkisiyle zekalarının gelişeceğine inandığımız için İçel Sanat Kulübü Şemsa Pozcu Çocuk Korosu'nu kurduk" dedi.

 Müracaatlar 4 Nisan'da başlayacak, 24 Nisan 2023'te sona erecek. 24 Nisan'da Koro Şefi Cansu Daloğlu  koro için müracaatta bulunanlar arasından "seçme" yapacak. Seçmeler Pozcu'daki Şemsa Pozcu Sanatevi'nde yapılacak. Koro çalışmaları da bu mekanda sğrdürülecek. Koro çalışmalarının ilk bölümü haziran ayının son gününe kadar sürdürüleceği belirtildi.

07- 15 yaşındaki çocuklar çocuk korosuna katılabilmek için müracaat etmesi gerekiyor. Seçmelerde ebebenleri de çocukların yanında hazır bulunabilecek.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

 

 

 

EditörEditör