GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2023 16:47   Güncelleme : 25-04-2023 17:41

MEP, MERSİN HAK ETTİKLERİNİ İSTİYOR TOPLANTILARINI BAŞLATIYOR

Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Geleneksel olarak "Mersin Milletvekili Adaylarından Mersin Neler Bekliyor" adlı toplantıların programı belli oldu.

MEP, MERSİN HAK ETTİKLERİNİ İSTİYOR  TOPLANTILARINI BAŞLATIYOR

MEP, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısına  (MGC) Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Dönem Başkanı Özcan Demir, MEP Kurucu dönem Başkanı Ferudun Gündüz, MEP Genel Sekreteri Muhammet Sadık Özkan, ÇukurovaSİFED Başkanı Hüseyin Kış, Mersin SMMMO Başkanı Emin Levent Türkili  ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe  ve gazeteciler katıldı.

 

MEP Dönem Başkanı Özcan Demir, düzenlenecek toplantılarla ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Toplantılar Mersin Muhasebeciler Mali Müşavir Odası ev sahipliği yapacak, konferans salonunda milletvekili adadayların katılımıyla toplantılar program uyarınca gerçekleştirilecek.

Mersin Ekonomi Platformu aşağıdaki STK'ndam oluşuyor.

AKOD 
ASKON
AYYD
ÇUGİDER 
GİŞKAD 
MERSEMKOM 
MERSİNGİAD
MERTİD
MERGÜMDER 
MERYAD
MERYAP
MESBAK
MESİAD
MİODER 
MODER 
MORSKURD
MSMMMO
MÜSİAD
TABGİS - TÜRKİYE AKARYAT  BAYİLERİ 
TURAB
TÜMSİAD
 

Başkan Demir  MEP adına yaptığı basın açıklamasında;  "Mersin ekonomik büyüklük olarak 5. Sırada yer alıyor, Vergi ödemesinde, ülke ekonomisine katkıda ise her zaman ilk 10’da yer alan bir kent… Peki bu kadar katma değer sağlayan Mersin, neden verdiğini alamıyor? Bu kentin hakkı neden başka şehirlere veriliyor?

Sürekli bölgesel yatırım ve kent projeleri için vaatler verilen Mersin, iki seçim arasında unutulan ama seçimler yaklaşınca hatırlanan kent olmak istemiyor. Kenti temsil eden bütün siyasi aktör ve yerel yöneticilerin kent adına daha cesur ve sorunların takipçisi olmalarını bekliyoruz. Mersinliler olarak uzun zaman sorunlarımızın çözülmesini bekledik ama artık zaman kaybetmek istemiyoruz. Devletimizin önemli gelirler elde ettiği, stratejik konumdaki Mersin, yatırımlar ve projeler ile hakkettiği yerde olmak istiyor.

 

Barış, kardeşlik ve hoşgörünün kentlileri olarak, bu güzel kentimizin daha güzel olması, yatırımlar alması için TBMM’ye girecek bütün siyasi partilerin milletvekillerine büyük görevler düşmektedir. Mersin Ekonomi Platformu olarak milletvekillerine bu görevlerini sık sık hatırlatacağız.

 

Biz MEP bileşenleri olarak kentimizin sorunlarını ve beklentilerini TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin milletvekili adaylarına iletmek ve görüşlerini almak için toplantılar düzenleyeceğiz. Toplantılarımız, Aşağıdaki program dahilinde Mali Müşavirler Odası’nda yapılacaktır.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

PROGRAM:

EditörEditör