YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-05-2023 20:52   Güncelleme : 11-05-2023 20:52

MERSİN POLİSİ GÖREVİNİN BAŞINDA

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz ve özverili çalışmalarıyla kentteki hırsızlık olayları azaldı.

MERSİN POLİSİ GÖREVİNİN BAŞINDA

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada;

"Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerimizin İlimiz Merkezinde yapmış oldukları çalışmalar, son 3 yıllık istatistik verilerle karşılaştırıldığında;

Evden Hırsızlık olaylarının %53, İşyerinden Hırsızlık olaylarının % 20 ve Otodan Hırsızlık olaylarının %26 azaldığı, İşyerinden Hırsızlık olaylarında aydınlanma oranının %74, Yankesicilik olaylarında ise aydınlatma oranının %81 ve Kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tamamının ekiplerimiz tarafından yakalanarak aydınlanma oranının % 100 olarak gerçekleşti.

2023 yılı 4 aylık sürede hırsızlık suçuna karıştığı tespit edilen 633 şüpheli şahıs yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.

Kapkaç, yankesicilik ve hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla halkın yoğun olarak bulunduğu semt pazarlarında görevlendirilen motorize ve sivil ekiplerimizin denetimleri artırılarak devam edecektir." ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör