GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2023 11:22   Güncelleme : 30-08-2023 11:22

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı dolayısı ile mesaj yayımladı.

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN’, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

Başkan Engin: “30 Ağustos 1922 tarihi ülkemiz için dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Anadolu insanımızın işgalci güçlere karşı verdiği mücadele sonucunda zafer kazanan ülkemiz tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birliğini, bütünlüğünü göstermiş, emperyalist güçlere karşı mücadele veren ülkelere ilham olmuştur.

Kurtuluş mücadelemizdeki birlik ve beraberlik ruhu ile hareket etmeli, ülkemizin refah seviyesini artırmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Ülkemizi demokrasi ile kalkındırıp, anayasal ve yapısal reformlar ile ülkemizi daha da güçlü kılmalıyız. Stratejik konumda yer alan ülkemizin güçlü olması yarınlarımızı daha da güvence altına alacaktır.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, milli mücadelemizi taçlandıran 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum“

MERSİN KENT HABER

EditörEditör