GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2024 20:31   Güncelleme : 14-06-2024 20:31

MESİAD, K.K.T.C. BAŞKONSOLOSU MENDELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli’yi ziyaret etti.

MESİAD, K.K.T.C. BAŞKONSOLOSU MENDELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticari ve sosyal ilişkilerin ele alındığı ziyarette; Mersin ile olan güzel ilişkilerin daha da geliştirilmesi için yapılması gerekenler konuşuldu.

Mersin’in kendileri için önemli bir kent olduğunu kaydeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli, “Ülkemizin ticareti açısından Mersin limanını öneme sahiptir. Çünkü iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde büyük önem arz etmektedir. Ayrıca Mersinliler ile kurduğumuz yakın ilişkilerin daha da geliştirilmesine değer veriyoruz. Doğu Akdeniz hakimiyeti ve ticareti açısından Kıbrıs oldukça önemli bir konumdadır” dedi.

Başkonsolos Mendeli, MESİAD üyeleri başta olmak üzere Mersinlileri yeni ilişkiler kurulması için Kıbrıs’a davet etti.

MESİAD olarak her zaman iki ülke arasındaki ilişkiyi desteklediklerini söyleyen MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, “Anamur Dragon çayı içme suyu projesi Kıbrıs- Türkiye ilişkilerini güçlendirirken Mersin’in oynadığı önemli rol bizler için ayrıca kıymetlidir. Doğu Akdeniz enerji kaynakları sondaj çalışmaları, turizm, ticaret, inşaat ve eğitim alanındaki karşılıklı gelişen ilişkiler günden ileriye dönük işbirliği protokollerine de zemin hazırlamaktadır. Mersin Valisi sayın Ali Hamza Pehlivan’ın himayelerinde başlayan Anamur-Kıbrıs deniz otobüsü seferleri iki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirecektir. İki ülke arasında ilişkilerin daha da gelişecektir” dedi.

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu ve beraberindeki Yönetim Kurulu kabullerinden dolayı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Zalihe Mendeli’ye teşekkür etti

EditörEditör