SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-05-2023 11:50   Güncelleme : 24-05-2023 11:50

Rehabilitasyon Merkezi Mersin Halkının Hizmetine Sunuldu

Mersin Toros Devlet Hastanesi Başhekimliğine bağlı olarak Ayakta Erişkin ve Çocuk-Ergen Rehabilitasyon Merkezi hasta kabulüne  başladı.

Rehabilitasyon Merkezi Mersin Halkının Hizmetine Sunuldu

Ülkemizde Sayılı Sayıda Olan Rehabilitasyon Merkezi Mersin Halkının Hizmetine Sunuldu.  

Başhekim Op. Dr. Özgür Ozan Karak; "Ayakta Erişkin Çocuk ve Ergen Rehabilitasyon Merkezinde; Alkol/madde bağımlılığına bağlı olarak iş, sosyal ve kişisel yaşamında yitirilmiş olan işlevselliğin yeniden kazandırılması hedef olup kişinin maddesiz yeni bir hayata uyum sağlama becerilerini güçlendirerek bu süreçte tıbbi, psikolojik ve sosyal açıdan desteklemek amacıyla hizmet verilmektedir. Bireyi hayata yeniden kazandırmayı amaçlayan bu rehabilitasyon programımızın amacı; kişinin iyilik halini sürdürebilmesi için tedaviyi çok yönlü olarak ele alarak sorunların kapsamlı olarak incelenmesi ve desteklenmesini sağlamaktır. 
Rehabilitasyon merkezimize;  amatem, çamatem ve kamatemde arınma tedavisini tamamlayarak taburcu olmuş; en az 3 haftalık iyilik hali devam eden, psikiyatri uzman hekimi tarafından uygun olduğu belirlenmiş rehabilitasyon programına katılmaya gönüllü olan kişiler başvuruda bulunabilir"  açıklamalarda bulundu.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör