GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-07-2023 11:50   Güncelleme : 18-07-2023 11:50

TEMAD MERSİN 20 TEMMUZ BARIŞ HARELATINI KUTLADI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanı Halil Kur, 20 Temmuz Barış Harekatı'ın 49. yılını yayınladığı mesajla kutladı.

TEMAD MERSİN 20 TEMMUZ BARIŞ HARELATINI KUTLADI

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur kutlama mesajında; "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kıbrıs Türk Mücahidinin başarılarıyla Kıbrıs Türkü özgürlüğüne ve bağımsızlığına 49 yıl önce kavuşmuştur.

Kıbrıs Barış Harekatının Mersinden başlaması 20 Temmuz tarihini Kıbrıslı Türkler için olduğu kadar Mersin Halkımız içinde önemli kılmaktadır.

Rum zulmünden kurtulan Kıbrıslı soydaşlarımız Mehmetçik ile kucaklaşıp büyük bir özlem ve güvenle bağrına basarak sevgi ve gözyaşlarıyla Türk Askerine sarılmıştır.

Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs’ın Barış Harekatı ile Yunanistan’a ilhakı önlenmiş ve cunta hükümetinin devrilmesiyle Yunanistan’a demokrasi yönetimi geri gelmiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “ YURTTA SULH, CİHANDA SULH “ ilkesini tam anlamıyla benimsemiş Türk Ordusu ve Kıbrıs Türk Mücahitleri üstün eğitim düzeyi, kahramanlığı ve cesareti ile tüm dünyanın takdirini toplayarak barış harekatıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletinin doğmasına olanak sağlamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kıbrıs Türk Halkının bu günlere gelmesinde her zaman yanında olan devletimize, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Gazilerimize şükranlarımızı sunar vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken tüm halkımızın Barış ve Özgürlük Bayramını kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.." ifadelerine yer verdi.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör