GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2022 10:58   Güncelleme : 05-11-2022 10:58

TKKD Mersin Genel Kurulundan Gürağaç Güven Tazeledi

Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Mersin Şubesi, Olağan İlk Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul'dan mevcut Başkan Belgin Gürağaç tam destek alarak güven tazeledi.

TKKD Mersin Genel Kurulundan Gürağaç Güven Tazeledi

5 Kasım 2022  Cumartesi günü TKKD Dernek biinasında gerçekleştirilen  Türk Kadınlar Konseyi Derneği Olağan Mersin Şube Genel Kurul ve Seçimleri üyelerin büyük katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurulun Divan Başkanlığını İlkay Mahanoğlu, Divan Katipliğini Ayfer Coşkun ve Divan Üyeliğini Seher Yalçınkaya Çetin oybirliğiyle seçildi.

Genel Kuruldan tam destek ile yeniden TKKD Mersin Şube Başkanlığına seçilen Belgin Gürağaç, genel kurula yaptığı konuşmasında; “Türk Kadınlar Konseyi Derneği 1959 yılında kurulmuş, kamu yararına hizmet eden gönüllü üyelerin oluşturduğu bir kurumdur. Uluslararası Dünya Kadın Konseyinin (ICW) ve Avrupa Kadın Konseyinin (ECICW) asil üyesidir. ICW ve ECICW dolayısıyla Birleşmiş Milletlerde A Kategorisi’nde söz hakkı bulunmaktadır. ICW ve ECICW dolayısıyla Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği parlamentosunda temsilcilikleri vardır. Türk Kadınlar Konseyi Derneği, kadının her konuda statüsünü yükseltmek, ulusal ve uluslararası düzeyde ülkemiz kadınlarını tanıtmak, eğitim programları ile farkındalık yaratmak ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütmek, her türlü ayrımcılığın önlenmesi, toplumsal ve ekonomik adaletsizliğin giderilmesi için çalışmalar yürütmek, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak amaçlarını taşır Bu amaçlar ve tüzüğümüz doğrultusunda güveninize layık olmaya, projeler üretmeye, etkinlikler yapmaya ve iyilikte buluşmaya devam edeceğiz." dedi. Gürağaç,  "En içten sevgilerimle hepinizi kucaklıyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

TKKD YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Belgin Gürağaç’ BAŞKAN, Yasemin Altınok, Çise Ciğer Türkoğlu, Gönül Karacan, Arzu Arslan Hoşver, Neşe Gelgeç

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri;

Aynur Gençay, Mukadder Sürmeliler, Yağmur İğret, Gülten Mengüç, Melike Yılmaz, Aktan Turan Günay

Disiplin Kurulu Üyeleri;

İlkay Mahanoğlu, Ayten Mengüç, Ebru Çalışkan,

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri;

İclal Bekiroğlu, Berin Orbay, Aydan Kayserili

Denetim Kurulu Üyeleri;

Berin Orbay, Ebru Çalışkan, İlkay Mahanoğlu

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri;

Ayten Mengüç Hülya Günel, Seher Yalçınkaya Çetin

Genel Merkez Delegeleri;

Zehra Korkmaz, Neslihan Gerim ,Neşe Gelgeç, Gülgün Ciğer

MERSİN KENT HABER

 

EditörEditör