GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2023 15:42   Güncelleme : 02-02-2023 15:42

TOROSLAR BELEDİYESİ, 7. TEMATİK KIŞ KAMPLARI KAPSAMINDA MERSİN’E GELEN ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ AĞIRLADI

Toroslar Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e gelen Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini Toroslar’da ağırladı.

TOROSLAR BELEDİYESİ, 7. TEMATİK KIŞ KAMPLARI KAPSAMINDA MERSİN’E GELEN ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ AĞIRLADI

“Gençler, Mersin Şehitliği’ni ve Kuvayi Milliye Karargâhı’nı Ziyaret Etti”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Tematik Kış Kampları” kapsamında farklı şehirlerden üniversite hayatına devam eden 140 öğrenci, Mersin Şehitliği ile Toroslar Belediyesinin Buluklu Mahallesi’ndeki KuvayiMilliye Karargahı’nı ziyaret etti.

30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Mersin dahil olmak üzere 15 ilde 15 farklı temada gerçekleştirilen kampa katılanlar, eş zamanlı olarak şehitlik ziyareti gerçekleştirdi.

Mersin’de düzenlenen “Güzel Sanatlar” temalı kampa katılan kız öğrencilere Mersin Kız Yurtlarında kalan öğrenciler de eşlik etti

Mersin Şehitliği’nde bir araya gelen gençleri ve beraberindeki heyeti, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Tugay, Toroslar Belediyesi yetkilileri ve belediye meclis üyeleri karşıladı.

“DEV TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR”

Üniversiteli gençler, protokol üyeleriyle birlikte şehitlik önünde dev Türk Bayrağı açtı.

Şehit yakınlarının da bulunduğu şehitlik ziyareti sırasında Şehit Piyade Er Çetin Özçiftçi’nin sene-i devriyesi dolayısıyla okunan mevlid programına da katılan gençlere Toroslar Belediyesi tarafından Türk Bayrağı takdim edilirken, tüm şehitlerimiz dualarla yad edildi.

Gençler daha sonra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, kent tarihini gün yüzüne çıkaran projelerinden biri olan Buluklu Mahallesi’ndeki “KuvayiMilliye Karargâhı’nı” da ziyaret etti.

Mersin’de milli mücadelenin destansı hikâyesinin yaşayan bir örneği olan fotoğraflar, belgeler ve etnografik eserlerle donatılan tarihi binayı gezen gençler, adeta geçmişe yolculuk yaptı.

BAŞKAN YILMAZ; “GENÇLERİMİZİN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Tematik Kış Kampları çerçevesinde Mersin’e gelen üniversiteli gençleri, Toroslar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Hedeflerinin bilgi çağının bütün gelişmişliklerini kullanabilen, araştıran, Türk milletinin var olan değerlerini özümsemiş bir nesil yetişmesi olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Tematik Kış Kampları çerçevesinde bulundukları şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını görme fırsatını bulan gençlerimizi Toroslarımızda ağırladık. Gençlerimizin eğlenirken öğrenmelerini, dünyayı ve çevrelerini keşfetmelerini istiyoruz. Bu noktada Toroslar Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanında olmaya, eğitim, kültür, sanat, bilim ve sporla buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

EditörEditör