YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-11-2023 17:33   Güncelleme : 13-11-2023 18:31

UD SANATÇISI SEVİL SEYHAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

76 yaşında yaşama veda eden Ud sanatçısı Sevil Seyhan, Akbelen Şehir Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı..

UD SANATÇISI SEVİL SEYHAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Uzun süredir Mersin İYİLİK ve YARDIM VAKFI Huzurevi'nde yaşayan Sevil Seyhan, kaldırıldığı Mersin Şehir Hastanesi'nde tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı.

İstanbul'da 1947 yılında dünyaya gelen sanatçı,12 yaşında ud eğitimi alarak sanat dünyasına adım attı. 30 yıl  başarıyla sanat yaşamı devam etti.  Sevil Seyhan, ünlü sanatçılara udi ile eşlik etti. Kendi besteleri sanat severlerce çok beğenildi. Zeki Müren'e de udi ile eşlik ettiği sanat severlerce takdirle bilinir.

Annesi ile Mersin'e geldi. Annesini kaybetmesinin ardından İYİLİK Vakfı Huzurevine yerleşti. 

Çoklu organ yetmezliği ile bir süre hastanede tedavi gören Sevil Seyhan, tüm müdahalelere rağmen 76 yaşında hayata veda etti

 Seyhan'ın İzmir'den yakınlarının Mersin'e gelmesiyle morgtan alınarak Akbelen Şehir Mezarlığına getirildi. Burada ikindi namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından Akbelen Şehir Mezarlı'nda  annesinin yanında toprağa verildi. Annesi'de Mersin'de 2013'te annesini kaybetmişti. Geçen hafta tek çocuğu oğlu Arda hayatını kaybetmişti. Oğlunun ölümünün ardından yaşadığı tranvanın ardından hastaneye kaldırılmıştı.

Cenaze namazına İYİLİK ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Musa Yılmaz, Huzurevi Müdürü Canan Kubat, Sevil Seyhan'ın kız kardeşleri Berrin ve Pelin, Huzurevi personeli, huzurevi sakinleri, dostları katıldı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

EditörEditör