KENT
Giriş Tarihi : 01-07-2024 20:40   Güncelleme : 01-07-2024 20:40

VALİ PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, İL GÜVENLİK VE ASAYİŞ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, İl Güvenlik, Asayiş Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

VALİ PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, İL GÜVENLİK VE ASAYİŞ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda, Mersin il genelinde güvenlik ve asayiş konularında yerine getirilen çalışmalar, suç ve suçlulara karşı gerçekleştirilen operasyonlar ve ilgili diğer hususlar ele alındı.


Vali Pehlivan yaptığı açıklamada; “Mersin’imizin huzuru ve güvenliğini daim kılmak için Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik birimlerimiz gece gündüz çalışmaya devam etmektedir.

 

Mersin İlimiz genelinde haklarında çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezası bulunan, aranan şahıslara yönelik olarak, 24 Haziran 2024- 30 Haziran 2024 tarihleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonel çalışmalar sonucunda;

 0-5 yıl arası cezası bulunan 859 şahıs,
5- 10 yıl arası cezası bulunan 18 şahıs,
10- 20 yıl arası cezası bulunan 6 şahıs,
20 yıl ve üzeri 2 şahıs olmak üzere,
 Toplam 885 şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

 

Aynı tarihler arasında; dolandırıcılık 273, hırsızlık 45, öldürme 1, cinsel suçlar 2, yağma suçundan 8 şahıs olmak üzere toplam 329 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.”dedi.


Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı katıldı.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör