Salih A. Pala Bayramı Sevgiyle Kutlamak
Advert
Bayramı Sevgiyle Kutlamak
Salih A. Pala

Bayramı Sevgiyle Kutlamak

Advert

Yaşama kurban vere vere  ilerliyor insanlık tarihi.

Bugün bayram...

Ne kadar çok dileklerimiz var bayramları yaşayabilmek için.Barış istiyoruz,birlikte kucaklaşabilmek için;huzur istiyoruz bayramı kendimizce yaşamak için;sevgi diliyoruz,akacak kanı durdurmak için;hoşgörü istiyoruz,sizlerden farklı düşündüğümüz için; ya mutluluğa ne demeli?

Onca zenginliklerimize rağmen küçücük dünyayı paylaşamamak.Anlara yeni mutlar eklemek.Anlar,anlardan ibaret olan yaşama bir fısıltıyla sarılabilmek, sevebilmek...hiçbir şey  beklemeden...Bir yudum su, bir parça ekmek gibi.

Bugün Bayram,umudun kanadına bir mektup bağladım..Geçtiği ,konduğu,su içtiği yerlere barış götürsün,soluklandığı yerlere umudu bıraksın,kanat çıptığı maviliklerde barış şarkıları söylesin...Yükün çok ağır barışın küçük kuşu,bizlerle yaşarken sen de mutlu ol.

"Hor baktık mı karıncaya / Kırdık mı kanadı serçenin" Ahmet Ariflerde bir bir ayrılırken umudumuz daha tükenmedi."Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin / İşin kolayına kaçmadan.....Nazım,Abidin Dino'ya böyle seslenir.Dino  büyük ressam,yapmış mıdır sizce  mutluluğun resmini.Nazım Dino'dan mutluluğun resmini yapmasını mı istemiştir?

Şiirlerden gerçeklere uzanırken;içimiz ürperior....Korkuyoruz.

Mutlu Bayramlar güzel dünyanın iyi insanları......

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

DİĞER YAZILAR