Salih A. Pala Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN
Advert
Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN
Salih A. Pala

Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN

Advert

Mersin’in sorunları asıl çözümlenecek? Öncelikle ne yapmalı. Kent paydaşları  sorunların çözümünde samimi mi?

Mersin’in  kendi çözeceği sorunlarI var,Merkezi hükümet desteğinde çözümlenecek sorunları var.

Mersin gerçekten sorunlara ortak çözüm ÜRETMEKTE kararlı mı?Günü kurtarma tuzağına mı düşmüş, ucuz  politikalardan ne zaman kurtulacak ? Kendine özgü bir yol haritası belirlendi mi?

Yatırımcısı,sanayicisi,küçük esnafı,çiftçisi,sanatkarı,işletmecisi soluğunu kesmiş bekliyor.

Bu sorunlara BİRİ sahip çıkısın.,ortak dil geliştirilsin,önce kent insanları bir birini anlasın ki sorunlara ortak-doğru yöntem geliştirilebilinsin.

Kentin güçlü sivil toplum kuruluşları var.SES versin.Bu STK kent adına farkındalıklar  yaratmayı ilke edindiklerini her fırsatta söylüyor.

Mersin’in güçlü bir sese ihtiyacı olduğu tek GERÇEK. STK güçlerini birleştirerek ORTAK SESİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN MEP’i oluşturdu. Çalıştaylar,master planlar,BİR DİZİ ZİYARETLER dönemler dönemleri geride bırakarak istenen o güçlü ses,güçlü lobi,markalaşma hedefi TUTTURULAMADI.

Hep birileri ayak diredi sanki;kime sorsak “Mersin’i en çok ben seviyorum”

Ankara’da Mersin gerçeğini anlamış,SAHİPSİZ.

Mersin’in anladığı dille gereğini yapıyor.

Ankara  HAKSIZ DEĞİL ; Mersin ne istiyor,ortak arzuları ne,kenti uçuracak,heyecan katacak hangi projen VAR. Ardında tek yumak olup,yumruğunu masaya VUR.

Mersin’in kaderi ? Niçin sahipsiz?

CEVAP HAZIR:

“Mersin’de kurumlar olarak bir araya gelemiyoruz.”

STK’ı  Ankara’da kahramanlık  yarışındalar.

Ankara, Toroslar’ın ardındaki Mersin’i BİLİYOR görmek istiyor.GÖRMÜYOR. Yapmayız demiyorlar,birlik olun,sorunlarınıza sahip çıkın, güçlü ,dirençli,tutarlı,projelerle GELİN. Ne istediğinizi iyi bilin. GÖZÜNÜZÜ AÇIN.

MERSİN Politikası , Mersin  bir birini DİNLE,bir birini ANLA, öncelikli sorun BELİRLE,sıradakileri sabırla,özveriyle,yılmadan,usanmadan her platformda,GÜÇ BİRLİĞİ İÇİNDE OL,;”Sen ben yok  BİZ varız”

Mersin sevdanızı ; GÖSTERİN  Mersin….

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

DİĞER YAZILAR