Salih A. Pala Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı
Advert
Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı
Salih A. Pala

Kasiyer Kadın, Kadına Şiddette Göz Yummadı

Advert

Mersin’de Süpermarket kasiyerliği yapan kadın, market önünde boşandığı eşin şiddetine uğrayan kadını, eşin elinden kaçırarak  hayatını  kurtardı.

Öğle saatlerinde Üniversite Caddesi ‘nde yaşanan olayda ayrıldığı eşi tarafından süpermarket  önünde şiddete uğrayan genç kadına, bir kadın olarak korkmadan olaya müdahale edip  boşandığı eşinin elinden kurtaran  kadın market kasiyeri, genç kadını marketin güvenli bölgesine kaçırdı.

Hemen 155 Polisi arayan kasiyer kadın, hemcinsine sahip çıkarak olası bir kadın cinayetinin önüne geçti.

Polis ekiplerinin gelinceye kadar şiddete uğrayan kadının güvenliğini sağlayan kasiyer kadın, olay yerine gelen polise genç kadını  teslim etti.

Polis,  olay yerinden ayrılmayan saldırgan eski eşin  ve şiddete uğrayan kadınının ifadesini aldı.

Boşandığı eşine şiddet uygulayan eski koca, ifadesinin  alınmasının ardından serbest kaldı. Saldırgan eski eş,  aracına binip olay yerinden uzaklaştı.

Tarafların ifadelerinin  alınmasının ardından şiddete uğrayan genç kadını  polis,  ekip otosuna alarak olay  yerinden ayrıldı.

Erkek şiddetine bir kadının daha boşandığı eşi tarafından kurban edilmesini  kahraman kadın market kasiyerinin hemcinsine sahip çıkmasıyla şimdilik önlendi.

Kadına şiddet, toplumun her kesiminin, en az  kasiyeri  kadın kadar,  cesur ve  duyarlı  olmasıyla önlenebileceğine güzel bir örnek.

Nerede olursak olalım kadına şiddette, çocuk istismarına karşı çıkmak kadın/erkek toplumsal bir görev ve sorumluluk olmalı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

DİĞER YAZILAR