Mersin'in Ünlü Korosu'ndan Ağacın Türküsü İle Toplumsal Farkındalık
Advert Advert

Mersin'in Ünlü Korosu'ndan Ağacın Türküsü İle Toplumsal Farkındalık

Nevid Kodallı Mersin Polifonik Korolar Derneği Yetişkinler Korosu, toplumsal farkındalık yaratmak, yanan ormanlarımıza dikkat çekmek için "Ağacın Türküsü" adlı yapıtın video-klipleri ile sosyal medyada gündem yarattı.

GÜNCEL

Ülkemizde son zamanlarda sayısı artan orman yangınlarına duyarsız kalamayan Mersin Polifonik Korolar Derneği Nevit Kodallı Yetişkinler Koro sanatçıları, çok kısa bir zaman diliminde  organize olarak Adnan Atalay bestesi olan AĞACIN TÜRKÜSÜ eserini kaydedip çekim ve montajını aynı gün tamamlayarak sosyal medyada paylaştı.

Koro şefi Mehmet Erkoç, "Alevlerde yok olan canların dumanının  yanında bizim sesimizin yangını kıvılcım bile olamaz. Ama "SES"siz kalamazdık... Tek bir damla su bazen nasıl hayat kurtarırsa, tek  bir nota dahi olsa yüreğimizden yankılanan her bir ses de can olsun, şifa olsun istedik kanayan bu yaraya.." dedi... 

Toplumsal duyarlılık adına yapılan bu özverili çalışmayı tebrik ve takdir ediyor, Mersin'in bu nadide korosunun yeni çalışmalarında başarılar diliyoruz.

MERSİN KENT HABER

DİĞER HABERLER