GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2022 16:19   Güncelleme : 02-10-2022 11:39

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı Bugün Açılıyor

CNR Mersin Lojistik ve Taçımacılık Fuarı, 28 Eylül 2022 Çarşamba günü CNR Yenişehir Fuar Alanı'nda saat 13.00'te düzenlenecek törenle kapılarını açıyor.

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı Bugün Açılıyor

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, Orta Koridor’un Kalbi Mersin’de Dünyayı Buluşturan Organizasyon Mersin ve  bölge için büyük önem taşıyor.

Uluslararası taşımacılık rotasında “Orta Koridor” olarak tanımlanan ve Londra’dan başlayıp Çin’e uzanan hattın en stratejik noktası Mersin’de 28 Eylül-1 Ekim 2022 tarihleri arasında CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı düzenleniyor.

 

Özellikle günümüzde Süveyş Kanalı’nda yaşanan sorunlar küresel ticareti ciddi anlamda tehdit eder noktaya gelmiş ve alternatif güzergâh arayışlarını arttırmıştır. Tarihi İpek Yolu'nun ana arterleri olan Asya, Kafkaslar ve Orta Doğu’da iş birliğini ve ticareti teşvik etmeyi amaçlayan CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarıtedarik zincirinin tüm paydaşları için büyük önem arz etmektedir.

 

Tüm bu bilgilere ek olarak, hem kapasite hem de jeopolitik önemi açısından yurt içine ve yurt dışına kara ve demiryolları ile bağlı dünyanın en önemli konteyner limanlarından Mersin Limanı fuar katılımcılarının iş potansiyellerine ciddi katkı sağlayayacağı bekleniyor.

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala