KENT
Giriş Tarihi : 06-10-2022 20:46   Güncelleme : 06-10-2022 20:46

DOĞU VE GÜNEYDOĞU HEMŞERİ DERNEKLERİ FEDERASYONLAŞIYOR

Mersin'de birçok hemşeri derneğinin yer aldığı Doğu ve Güneydoğu Dernekleri, (DGD) Federasyon Çatısı altında bir araya geliyor.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU HEMŞERİ DERNEKLERİ FEDERASYONLAŞIYOR

Mersin'de Doğu ve Güneydoğu Dernekler Federasyonu açılıyor

DGD başkanı ve aynı zamanda Şırnaklılar Dernek Başkanı olan belediye meclis üyesi Mahmut çalış başkanlığındaki federasyon yakında açılacak. DGD Sözcülüğünü ise Mersin Vanlılar Dernek Başkanı olan ve aynı zamanda Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı olan Murat Karahan yapacak.

DGD Sözcüsü Murat Karahan, federasyonun çok yakında açılacağını belirerek, şöyle konuştu:"federasyon için Mersin çarşı merkezinde bir yer tuttuk ve sürekli açık olacak. Barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Mersinimizde yaşayan Doğu ve Güneydoğu hemşeri dernekleri olarak bizler güçlerimizi birleştirerek federasyon çatısı altında "Biz bir aileyiz Birlikte güçlüyüz" şiyarı ile bir araya gelmiş büyük bir aile olarak birlikte hareket etme kararı almış bulunmaktayız."
 
Federasyona şimdilik 10 il hemşeri derneğinin öncülük ettiğinin bilgisini veren DGD sözcüsü Karahan, federasyonun açılışını yakında gerçekleştireceklerini ve amaçları ile geleceğe yönelik planlarıyla ilgili de çok yakında kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi. 

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala