KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-12-2022 17:45   Güncelleme : 21-12-2022 17:45

HAKAN BAŞAR TRİO CAZ KONSERİ MERSİNLİ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB) , “2022 Avrupa Gençlik Yılı”nın son günlerde, odağına gençleri aldığı çok özel etkinliklerinden biri olan HAKAN BAŞAR TRİO CAZ KONSERİ'ni Mersinlilerle buluşturuyor.

HAKAN BAŞAR TRİO CAZ KONSERİ MERSİNLİ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

AKOB ,21 Aralık 2022 Çarşamba akşamı, saat 20:00'de, Türkiye'nin en genç Caz Piyanisti Hakan Başar'ı, Hakan Başar Trio olarak, Mersin'de müzikseverlerle buluşturuyoruz. Bu buluşma, "1947'de Anadolu'da ilk opera temsilinin gerçekleştiği bina" olması gibi tarihi bir kimlik de taşıyan, Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Sahnesi'nde yer alacak özel bir konserle gerçekleşecek.

Piyanoda Hakan Başar, kontrbasta Paolo Benedettini ve davulda Ruben Bellavia'dan oluşan grup; caz, blues, latin caz, soul caz, gospel ve post bop tarzı parçalarıyla son derece coşkulu geçen konserlerine bir yenisini eklemek üzere, çok güzel bir programla, bizlerle birlikte olacaklar.

Bu konser, uluslararası bir projenin Türkiye ayağı olarak Mersin’de yapılacak… Hakan Başar Mersin konseri sonrasında, İtalya ve Avrupa’nın önemli müzisyenleriyle çalmak için davet aldığı ve 2023’ün şubat ayında İtalya’da gerçekleştirilecek prestijli bir caz festivalinde -Uluslararası San Severo Winter

Jazz Festivali’nde- Hakan Başar Trio olarak yer alacak. Genç sanatçımızı bir yenisini daha eklediği uluslararası arenadaki başarıları için kutluyoruz.

Böylece, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü tarafından Mersin’de düzenlenen bu konser, iki Akdeniz ülkesi arasında, müzik yoluyla oluşan köprünün de ifadesi olacak. Tüm sanatseverler bu özel geceye davetlidir.

MERSİN KENT HABER

EditörEditör