GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2022 21:44   Güncelleme : 19-10-2022 21:44

KIBRISLI İŞ İNSANLARI MESİAD’I ZİYARET ETTİ

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (Kıbrıs İŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü ve Eşi Binnur Mamülcü, Yönetim Kurulu Üyeleri Hidayet Kara, İlhami Bilgen, Mevlüt Sezer MESİAD' a ziyarette bulundu.

KIBRISLI İŞ İNSANLARI MESİAD’I ZİYARET ETTİ

Ziyarette kent yatırımları ve iş dünyası ile ilgili görüşler paylaşıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan MESİAD Başkanı Hasan Engin, kentimizin yatırımları ve sorunları için MESİAD’ ın yürüttüğü çalışmaları aktardı. MESİAD' ın kent ve bölgesel her yatırımı ve olgusu ile yakından ilgilendiğini belirten Başkan Engin, işbirlikleri ve ortak çalışmalara açık olunduğunu, Kıbrıs ile ticaretin daha aktif hale gelmesini temenni ettiğini söyledi. MESİAD Başkanı Hasan Engin, mavi vatan olarak tanımladığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nin Doğu Akdeniz hidrokarbon arama bölgesi için stratejik bir konumda olduğunu da vurguladı.

Kıbrıs İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü, Mersin' i Türkiye' ye açılan kapı olarak nitelendirerek kentteki proje ve yatırımlarla ilgilendiklerini belirtti. MESİAD' ın Mersin ve bölgeye yönelik çalışmalarını da yakından takip ettiklerini söyleyen Başkan Mamülcü, Silifke' de bulunan şehitlik için düzenleme ve iyileştirmelerin yapılması gerektiğini aktardı.

Ziyaretin anısına Kıbrıs İŞAD Başkanı Enver Mamülcü' ye plaket takdim eden MESİAD Başkanı Engin, teşekkürlerini sundu

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala