KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-01-2023 19:59   Güncelleme : 09-01-2023 19:59

Mersin DOB'nden DON KİŞOT Sahneleniyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 12 Ocak 2023 Perşembe saat 20:00’de Opera Sahne’sinde, Miguel de Cervantes'in aynı ismi taşıyan romanından seçilmiş bazı bölümlerden esinlenilerek bale sahnesine taşınan Don Kişot balesini sahneleyecek.

Mersin DOB'nden DON KİŞOT Sahneleniyor

Ludwig Minkus'un bestesiyle Marius Petipa tarafından ilk kez 1869 yılında sahnelenen eser, müziklerindeki melodi zenginliği, İspanyol kültürünün renkli ve heyecan verici etkisinin uyumlu birlikteliği ile klasik bale dünyasının en pırıltılı ve ihtişamlı eserlerinden biridir.

Yüksek seviyedeki bale tekniğiyle dünyaca ünlü bale topluluklarının repertuvarlarında değişmez bir yeri olan Don Kişot'u Mersin DOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Serbülent Biçer ve Mersin DOB Başkoreografi Ender Üçdemir sahneye koyuyor.

Eserin orkestra şefliğini Rustam Rahmedov yaparken, kostüm ve dekor tasarımı Hatice Kaptı, Işık Tasarımı Tarı Deniz, Video-Projeksiyon Tasarımı ise Umut Özdemir'e ait. Biletler Opera Gişesinden, https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

EditörEditör