KENT
Giriş Tarihi : 29-12-2022 21:15   Güncelleme : 29-12-2022 21:15

MERSİN EMNİYETİNDEN UYUŞTURUCU SATICILARINA ŞAFAK OPERASYONU

Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yılbaşı öncesi düzenlediği "Şafak Operasyonu" ile uyuşturucu satıcılarına göz açtırmadı.

MERSİN EMNİYETİNDEN UYUŞTURUCU SATICILARINA ŞAFAK OPERASYONU

Yapılan açıklamada; "Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Yılbaşı öncesinde ilimiz genelinde Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti ve temin eden sokak satıcılarına yönelik operasyonlara hız verdi.

Uzun süreli teknik takip ve projeli çalışmalar neticesinde tespit edilen 30 şüphelinin yakalanmasına yönelik, 45 ekip, 300 personelin katılımı ile eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Yapılan aramalarda 23 şüpheli yakalanmış, 7 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

İkamet aramalarında; 6 kök Hint kenevir bitkisi, 4 paket halinde hint keneviri bitkisi her biri 100 gram toplam 400 gram, 3 paket kokain maddesi ,10 paket metamfetamin maddesi, 7 paket eroin maddesi ,8 paket bonzai maddesi ,252 adet Captagon maddesi,1 adet Hassas terazi , 4 adet ruhsatsız silah ele geçirilerek tahkikata başlanmıştır.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir." açıklaması yer aldı

MERSİN KENT HABER

EditörEditör