KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-12-2022 09:38   Güncelleme : 22-12-2022 09:38

Mersin Şehir Tiyatrosu İzmirli Sanatseverlerle Buluştu

Mersin Şehir Tiyatrosu oyuncuları, İzmir’de düzenlenen ‘Büyükşehir Belediyeleri Şehir Tiyatroları Buluşması’nda, ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ oyununu sahneleyerek, İzmirli tiyatro tutkunlarına unutulmaz bir gün yaşattı.

Mersin Şehir Tiyatrosu İzmirli Sanatseverlerle Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi  Şehir Tiyatrosu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın ev sahipliği yaptığı ‘Büyükşehir Belediyeleri Şehir Tiyatroları Buluşması’nda yer alarak, İzmirli tiyatroseverlerle buluştu. Türk Tiyatrosu’nun öncü isimlerinden Haldun Taner’in ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı müzikal oyununu sergileyen Şehir Tiyatrosu ekibi, tiyatroseverlerden tam not aldı. Yönetmenliğini Murat Atak’ın, müziklerini Cem İdiz’in, koreografisini Serbülent Biçer’in, dekor ve kostüm tasarımını Alev Tol’un, ışık tasarımını ise Salim Yücel’in üstlendiği ve 60 kişilik dev bir kadroya sahip olan oyun, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Özdülger: “Şehir Tiyatrosu Mersin’i Başarıyla Temsil Etti”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun başarıdan başarıya, festivalden festivale koştuğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘Büyükşehir Belediyeleri Şehir Tiyatroları Buluşması’ gerçekleştirdi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ oyunuyla Mersin’i başarıyla temsil etti. 

EditörEditör