KENT
Giriş Tarihi : 26-09-2022 13:33   Güncelleme : 26-09-2022 13:49

Mersin'de DEAŞ Terör Öğütüne Operasyon 7 Gözaltı

Mersin'de DEAŞ Terör Örgütüne eylem ve faaliyetlerine yönelik emniyet birimleri operasyon düzenledi. 7 DEAŞ terör örgütü mensubu gözaltına alındı.

Mersin'de DEAŞ Terör Öğütüne Operasyon 7 Gözaltı

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, DEAŞ terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

İltisaklı kurumlarla yapılan çalışma kapsamında geçmiş tarihlerde yapılan operasyonel çalışmalarda ele geçirilen dijital materyal ve dokümanlar üzerinde yapılan incelemelerde sicil bilgileri ile DEAŞ terör örgütünün çatışma, infaz, propaganda görüntülerinin yanı sıra DEAŞ terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda fotoğraf ve resim tespit edilen, ayrıca uzun süreli yapılan takip sonucunda terör örgütü içerisinde aktif olarak faaliyet göstererek örgüt adına para transferleri gerçekleştirdiği tespit edilen;-H.E.M - O.E.M. - B.N. - M.E.Y. - F.A. - A.C. - E.A. - N.B - A.A. ve Y.O. isimli toplamda (10) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak eş zamanlı operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonda 7 şüpheli yakalandı. Ele geçirilemeyen 3 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala