KENT
Giriş Tarihi : 29-10-2022 00:23   Güncelleme : 29-10-2022 00:23

MERSİN’DE PKK VE DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜNE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK terör örgütü ve DEAŞ terör örgütüne yönelik faaliyetlerin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik operasyonlar gerçekleştirildi.

MERSİN’DE PKK VE DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜNE EŞ ZAMANLI OPERASYON

 

Yapılan açıklamada; "Terör örgütünün Suriye uzantısı PYD/YPG içerisinde silahlı faaliyet gösteren, Terör örgütünün Gençlik yapılanması güdümünde Örgütsel toplantılara katılıp organize eden ve terör örgütünün propagandasını yapan 11 şahsa yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik yapılan çalışma kapsamında ise sorumlu düzeyde faaliyet gösteren, Maliye yapılanması içerisinde bulunan ve örgütün kamplarında silahlı eğitim aldığı tespit edilen 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak eş zamanlı operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonlar neticesinde PKK/ YPG’ de 9 şahıs gözaltına alınırken, diğer iki şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. DEAŞ Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyonda ise 4 şahıs gözaltına alındı. Operasyonlar neticesinde silah ve çok sayıda dijital doküman ele geçirildi."

MERSİN JENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala