EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-10-2022 17:39   Güncelleme : 31-10-2022 17:39

MERSİN'DE TURUNÇGİL YARIŞMASI

Mersin'de 6-11 Kasım 2022 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Turunçgil Kongresi kapsamında düzenlenen "Mersin'de Turunçgil" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

MERSİN'DE TURUNÇGİL YARIŞMASI

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Turunçgil Konseyi iş birliğiyle düzenlenen "Mersin'de Turunçgil" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması ödül töreni İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih BURĞUT ve Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal KAÇMAZ'ın katılımlarıyla Yenişehir Şevket Pozcu Anadolu Lisesi'nde düzenlendi.

Resim dalında 40 özel öğrencimize, şiir ve kompozisyon dalında 9 lise ve ortaokul öğrencimize ödüllerinin verildiği törende  Fatih BURĞUT, " Bölgemizin en büyük turunçgil yetiştiricisi ve ihracatçısı olarak ilimizin buna sahip çıkması, evlatlarımızın bu farkındalıkla yetişmeleri çok önemli. Bu anlamda "turunçgil" temasıyla düzenlediğimiz bu yarışma gençlerimizde, vatandaşlarımızda farkındalık oluşturması açısından kıymetlidir. Bu duygu ve düşüncelerle, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmada bizlerle işbirliği kurarak desteklerini esirgemeyen Turunçgil Konseyi'ne, emeği geçen tüm meslektaşlarıma ve sevgili öğrencilerime yürekten teşekkür ediyor, derece alan evlatlarımızı da tekrar içtenlikle tebrik ediyorum. Daha yaşanabilir bir doğayı eğitimle, farkındalıkla, emekle hep birlikte sağlayacağız." dedi.

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala