GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 10:57   Güncelleme : 09-09-2022 10:57

MERSİN'DE UYUŞTURUCU SATICILARINA TEMİZLEME-3 OPERASYONU

Mersin il genelinde uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlarda 3792 şüpheli kişi yakalandı.

MERSİN'DE UYUŞTURUCU SATICILARINA TEMİZLEME-3 OPERASYONU

İçişleri Bakanlığımız uhdesinde ülke çapında terörle mücadelede gösterilen başarıların ardından, uyuşturucuyla mücadelede de kapsamlı ve projeli çalışmalarla ülkemizi uyuşturucudan temizleme adına başarılı operasyonlar yapılmaktadır.

Mersin Emniyet Müdürlüğü olarak 2022 yılı içerisinde planlı operasyon neticesinde il genelinde uyuşturucu suçlarından 3792 şahıs yakalanmış, adli mercilere intikal ettirilmiş ve 285’i tutuklanarak cezaevine teslim edilldi. 

Yapılan açıklamada, "Mersin İl Emniyet Müdürlüğü olarak bu operasyonlarda sadece son 6 ay içerisinde farklı cins ve türde yaklaşık (1) ton uyuşturucu yakalanarak gençlerimize ulaşması engellenmiştir. Narkotik suçlar ile mücadelede uyuşturucuyu sıfıra indirmek, 2022-2023 eğitim öğretim yılı açılış öncesi gençlerimizin güvenliği ve sağlığının koruması amacıyla (TEMİZLEME-3) operasyonumuz ifa edilmiştir.

Temizleme-3 operasyonu; uzun süreli takip ve projeli çalışmalar sonucunda,1500 polis memurunun katılımıyla, helikopter ve drone destekli toplam 111 adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Operasyon sokakta torbacı olarak adlandırılan uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılmıştır.

Temizleme -3 operasyonu neticesinde; 60 şüpheli şahıs gözaltına alındı, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet tabanca, bir adet uzun namlulu silah ve uyuşturucu madde bulundu."

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala