GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2022 20:21   Güncelleme : 19-12-2022 20:21

MERYAD Başkanı Doğmuş, Sarıkamış Şehitlerini Andı

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

MERYAD Başkanı Doğmuş, Sarıkamış Şehitlerini Andı

“Aziz Milletimiz, kahraman askerlerimiz, bayrağımız uğruna, vatan uğruna, bağımsızlığımız uğruna geri dönmeyi hiç düşünmeden vatan toprağı için adeta ölüme gitmişlerdir” diyen Doğmuş, “ Sarıkamış, düşmanın üstün gücüne karşı canını siper eden engin ruhlu kahraman askerlerimizin destanıdır. Sarıkamış,  vatan âşıklarının mirası, kahramanlık ve yiğitlik destanıdır. Sarıkamış, dünyaya kafa tutan milletimizin vatanı için yapabileceklerinin ispatıdır. Askerlerimizin Allahuekber Dağları’nın Sarıkamış’taki cesareti, vatan  ateşini bembeyaz karlar söndürememiş, vatan için çarpan yüreklerin heyecanını soğuk dindirememiştir.

Ağır hava koşulları altında mücadele veren Türk askerimiz, muharebenin sonuna kadar direnmiş; mücadeleyi bırakmamış,  şehitlik mertebesine ulaşan vatan evlatlarımız Türk milletinin bağrına defnedilmiştir. Mart-Nisan 1915’te karların erimeye başlaması üzerine şehitlerimiz kardelenler gibi ortaya çıkmıştır. Kardelen bu nedenle Sarıkamış şehitlerimizin sembolüdür. Vatanımız için, Aziz milletimizin için Allahuekber Dağlarında şehadete yürüyen kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum, mekânları cennet olsun” dedi.

EditörEditör