GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 00:42   Güncelleme : 29-10-2022 00:42

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nı yayımladığı mesajla kutladı.

MESİAD BAŞKANI HASAN ENGİN, 29 EKİM  CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

MESİAD Başkanı Hasan Engin mesajında; “Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada eşi ve benzeri olmayan Kurtuluş mücadelemiz sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyeti, işgal altındaki bütün ülkelere ilham olmuştur. Vatanını ve özgürlüğünü savunmak için bütün varlığını ortaya koyan Anadolu insanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde destan yazmıştır.

Tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir. Demokrasi, hukuk ve adalet olguları doğrultusunda, üretim ve sanayileşmenin önünü açacak yapısal reformlar ile ülkemizi ileriye taşımalıyız.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında; ilke ve değerlerine daha çok sahiplenerek Cumhuriyetimizin temellerini sağlamlaştıracağız. Cumhuriyeti ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e ve cephede savaşan Anadolu coğrafyasında yaşayan tüm insanlarımıza minnettarız. Gelecek nesillerimizin de Cumhuriyetimize sahip çıkması vatan ve insanlık borcudur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala