GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 00:29   Güncelleme : 29-10-2022 00:29

MGC Başkanı Tepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Cumhuriyetin büyük bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesi olduğunu vurgulayarak, “Cumhuriyet, Türk halkının esarete boyun eğmeyerek işgalcilerle yaptığı mücadele bu halkın eşsiz gücünü ve bağımsızlığa olan inancının en büyük kanıtıdır.” dedi.

MGC Başkanı Tepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

MGC Başkanı R. Kaya Tepe 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Türk halkı ile Mustafa Kemal Atatürk’ün kahramanlıklarına ve cumhuriyetin önemine vurgu yapan Başkan Tepe, şu ifadeleri kullandı: “ Anadolu’nun her köşesinde büyük bir yokluk ve savaşla boğuşan Türk halkı; tüm zorluklara rağmen mücadeleyi elden bırakmayarak, büyük bir kahramanlık destanına imza atmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı Cumhuriyet’in ilanı ile taçlandırılmıştır. Türk halkının esarete boyun eğmeyerek işgalcilerle yaptığı mücadele bu halkın eşsiz gücünü ve bağımsızlığa olan inancının en büyük kanıtıdır. İstiklal mücadelesini nice fedakarlıkla yürüten bu halkın hak ettiği idare biçimine kavuşması çağdaş medeniyetler seviyesine yürürken atılan en büyük adım olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı, kahramanlık destanlarıyla ölümsüzleşen istiklal mücadelesinin taçlandığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızı 99. yılında gururla kutluyorum. Tüm bu mücadele ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti yolunda başta Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere emek veren tüm kahramanları saygıyla anıyor, kurdukları cumhuriyetin koruyucusu olacağımızı temin ediyoruz.”

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala