EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-10-2022 21:25   Güncelleme : 17-11-2022 12:30

Neden Zümrüt Takılar Tercih Edilmeli?

Güzel bir takı sayesinde bulunduğunuz ortamın en şık kadını olmayı başarabilirsiniz.

Neden Zümrüt Takılar Tercih Edilmeli?

 

Bu noktada, sıradan bir aksesuar yerine size değer katacak türden bir alternatifi değerlendirmelisiniz. Bilhassa özel gün ve gecelerde kullanacağınız bir takı arıyorsanız size ısrarla zümrüt takıları tavsiye ediyoruz. Birçok insanın aklında onlarca seçenek varken neden zümrüt sorusu yer alıyor.

Zümrüt fiyatları; size yüksek gelebilir. Bilhassa pırlanta takılara kıyasla çok daha pahalı ürünler olduklarını düşünebilirsiniz. Ancak, zümrüt taşının olumlu özellikleri sayesinde zümrüt fiyatları konusunu kesinlikle dert etmeyeceksiniz. Ayrıca, zümrütten imal edilen takıların harika dış görünüş özellikleri de sizi kesinlikle büyüleyecek.

Zümrüt Taşının Faydası Var Mı?

Zümrüt; tarihe meraklı olanların bildiği üzere çok uzun süreden bu yana kendisine mücevher sektöründe yer bulur. Efsanelerin ve mitolojinin taşı olarak bilindiği söylenir. Ayrıca, tıpkı elmas, yakut ve safir gibi son derece değerli bir taştır. Sertliği ile de ne kadar dayanıklı olduğunu gösterir. Zümrüt fiyatları size çok gelebilir. Ancak, dayanıklı zümrüt taşından imal edilen bir takıyı uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Bir başka deyişle, zümrüt takı için ödemiş olduğunuz paranın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Yeşil ve saydam rengiyle gören herkesi kendisine hayran bırakan zümrüt; hem fiziksel hem de psikolojik faydaları ile de on üzerinden on alır. Her şeyden önce, zümrüt taşının bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini ifade edebiliriz. İnsanlar; bilhassa Covid-19 dönemiyle beraber sıklıkla hasta olmaya başladılar. Bu noktada, birtakım önlemler almak gerekli hale gelir. Zümrütten imal edilen takılar insanların hastalıklara karşı çok daha dirençli olmalarını sağlar. Birçok insan; gün içerisinde stres ile karşı karşıya kalır. Sinir sistemi hırpalanan insanların sayısı bir hayli fazladır. Bu noktada, zümrüt taşının sinir sistemine iyi geldiğinden ve aşırı sinir bozukluklarını giderdiğinden bahsedebiliriz.

Zümrüt Taşı Hangi Özellikleri ile Dikkat Çeker?

Zümrüt taşının faydalarını öğrendikçe siz de çok şaşıracaksınız! Kalbi, böbreği ve ciğeri kuvvetlendiren bir taş olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca, bu taşın beden ile ruh arasında dengeleyici bir görev üstlendiği de bilinir. Sakinlik, sabır, denge, sevgi, iyilik ve bolluk çağrışımları ile öne çıkan zümrüt taşı; aynı zamanda bir aşk taşıdır. Çiftler arasındaki sadakati olabilecek en iyi seviyeye çıkarır. Günün birinde siz de sevdiğiniz kadına hediye vermek isteyebilirsiniz. Bu noktada, tercihiniz kesinlikle zümrüt ürünler olmalı! Sevgililer Günü, Anneler Günü, doğum günü, evlilik yıldönümü ve diğer özel günlerde karşı tarafa verilebilecek en iyi hediyelerden birisi de kesinlikle zümrüttür.

Zümrüt fiyatları oldukça değişken! Bilhassa zümrüt yüzük fiyatları; karat ağırlığına göre farklılık gösterir. 10 bin TL tutarında bir yüzük satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, 450 bin TL’ye kadar uzanan zümrüt fiyatları ile de karşılaşabilirsiniz.

 

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala