YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-07-2024 14:07   Güncelleme : 01-07-2024 14:18

Özgür Emire, Muhteşem Bir Düğünle Sinem Demir İle Evlendi

Mersin Büyükşehir ve Yenişehir Belediye Meclisi Üyesi Özgür Emire, Mersin siyaset ve iş dünyasının ünlü adlarını katıldığı muhteşem bir Düğünle Sinem Demir İle evlendi.

Özgür Emire, Muhteşem Bir Düğünle Sinem Demir İle Evlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Özgür Emire, Sinem Demir’le evlendi. Nikahlarını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kıydığı çiftin düğün törenine Mersin’den ve şehir dışından çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi, iş insanı, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve sanatçı katıldı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Yenişehir Belediye Meclis Üyesi Özgür Emire ile Sinem Demir’in düğünü PediasConcept’te gerçekleşti. Mersin’den ve şehir dışından tanınmış simaların davetli olduğu düğünde, çiftin nikah şahitleri arasında ise şu isimler yer aldı; CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır, DEVA Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Karataş Belediye Başkanı Ali Bedrettin Karataş, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Önceki Dönem Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Adnan Gündoğdu, Mersin Yapı Müteaahitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci, TISİAD Başkanı Mehmet Salih Çelik, Mersin Cemevi Başkanı Hasan Kılavuz ve Sanatçı Ender Balkır.

 

SEÇER: “ÇOK KUVVETLİ ŞAHİTLERİMİZ VAR”

Çiftin nikahını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer kıydı. Seçer’in; “Çok kuvvetli şahitlerimiz var. Şimdi bu nikahı kıymaya kıyacağız ama kıyamıyoruz yani. Kıyacak bir ortam yok” cümleleri üzerine davetliler arasında gülüşmeler yaşandı. 

 

Seçer, “Sinem, sen artık çok rahat ol. Çok kuvvetli şahitler var. Sırtın sağlamda, biz yanındayız. İnşallah güzel bir beraberlik olacak” cümleleriyle konuşmasını sürdürdü. Özgür Emire ve Sinem Demir’e ise konuşmasında şu temennilerde bulundu; “Çok heyecanları var. Bu kadar güzel ve özel bir günde insanın heyecanlı olmasından doğal bir şey olamaz. Heyecanının nedeni de aralarındaki aşk diye düşünüyorum ve bugün nihayetlenecek. Artık aşk nihayetlenmeyecek, ayrılık birlikteliğe dönüşecek. Aşk daha da büyüyecek. İnşallah huzurlu, mutlu yuvaları olsun. Ülkemize, dünyaya, insanlığa yararlı çocukları olsun. Mümkünse bizim gibi demokrat insanlar olsun. Hem ülkemizi hem dünyayı bu anlamda yüceltsin.”

 

BAŞARIR: “ONLARI ÇOK SEVİYORUZ”

Nikah kıyıldıktan sonra CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Aile Cüzdanı’nı takdim etmek üzere şahitler arasından temsilci olarak seçildi. Başarır, “Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Onları çok seviyoruz. Bizlere, bu ülkeyi ve Ata’sını seven evlatlar verecekler. Güzel günler onların olsun” derken, şahitler arasında bir de kadın milletvekili olduğunu hatırlattı. Başarır, Aile Cüzdanı’nı CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış’ın vermesini talep etti.

 

GÜLCAN KIŞ: “BÜTÜN KARARLARINIZI BİRLİKTE ALMANIZ DİLEĞİYLE”

Çifte Aile Cüzdanı’nı takdim eden Gülcan Kış ise “Mersin’in bir kadın milletvekili olarak bugün burada Sinem ve Özgür kardeşime çok mutlu olmaları ve bir ömür boyu bir arada, beraberce evlilik geçirmelerini diliyorum. Tanıdığım kadarıyla Sinem de Özgür kardeşim de bugüne kadar hep katılımcılığı, birlikte karar almayı yeğlediler. Bundan sonra yaşayacakları hayatlarında da bugün en önemli karara imza attığımız şu evlilik cüzdanında olduğu gibi bütün kararlarınızı birlikte almanız dileğiyle” ifadelerine yer verdi.

EditörEditör