YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-09-2022 12:08   Güncelleme : 12-09-2022 12:08

Şahin Yıldırım İspanyol Gelinle Muradına Erdi

Mezitli Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Şahin Yıldırım İspanyol Núria Comerma Calatayud ile peri masalı bir düğünle yaşamlarını birleştirdi.

Şahin Yıldırım İspanyol Gelinle Muradına Erdi

Barselona’dan Mersin’e uzanan aşk öyküsü muhteşem bir düğün sonrası evlilikle taçlandı.

Mersin basın dünyasının gülen neşeli çalışkan gazetecisi Mezitli Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Şahin Yıldırım ile  İspanya’dan öğrenci değişim programı kapsamında Mersin/ Mezitli'ye  gelen Núria Comerma Calatayud, gönlünü kaptırdığı  aşkıyla Mezitli Taş Mektep’de peri masalı düğünle  evlendi.
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Önel, belediye meclis üyeleri, Mersin basın camiası, genç çiftlerin aileleri ve sevenlerinin katıldığı düğüne, sanatçı Hasan Yeşilgöz türküleriyle renk kattı.

Türk ezgilerinin Katalan müziğiyle harmanlandığı düğünde halaylar, oyun havaları ve Latin dansları iç içe yaşandı. İspanyol konukların Türk halaylarına eşlik etme çabası da renkli görüntülere sahne oldu.
Núria, İspanyol gelenekleri uyarınca nikah masasına babası Pere Bernal’ın eşliğinde geldi.
Başkan Tarhan’ın kıydığı nikah töreninde; gelinin annesi Elisabeth Calatayud’un mektubu kız kardeşi Julia tarafından okundu. Duygusal anlara neden olan mektubu abla Laia tamamladı. 


Genç çiftlerin mutlu bir yaşama evet dediği, Cesca Castellvi ve Jason Avlonitis’in şahitlik yaptığı tören, konuklar için çevirmenler tarafından Türkçe ve İspanyolca’ya çevrildi.
Başkan Tarhan, Türkiye’nin kabul etmediği ancak İspanya’da geçerli olan İstanbul Sözleşmesini hatırlatarak damat Şahin Yıldırım’dan Núria hiç üzmemesi sözünü aldı.

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala